Кабміну заборонили скорочувати витрати на суди

Кабміну заборонили скорочувати витрати на суди

Конституційний суд України заборонив Кабінету міністрів України скорочувати витрати на суди і зарплати суддям. Про це у вівторок, 12 липня, повідомляє прес-служба КС України.

— Визнати таким, що не відповідає Конституції України (неконституційним), положення пункту 11 прикінцевих положень закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 № 928-VIII в тій частині, яка передбачає, що норми і положення закону України «Про судоустрій і статус суддів» … застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України, — йдеться в рішенні КС України.

Також у рішенні суду визначається, що зазначене положення держбюджету-2016 «визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення».

Рішення Конституційного суду не може бути оскаржене.

Зазначимо, що Конституційний суд виходив у своєму рішенні з того, що повноваження уряду створювали колізію, тобто порушували принцип перерозподілу влади.загрузка...

Читайте також

Коментарі