За землі університету Шевченка у Голосієві судитиметься приватний забудовник

За землі університету Шевченка у Голосієві судитиметься приватний забудовник

ТОВ «Аркада-Будівництво» вимагає у ПрАТ «Побутрембуд» звільнити земельну ділянку 28,4 га проспект Академіка Глушкова, 6 у Києві.

Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на рішення Господарського суду Києва від 2 червня.

Відзначається, що у 2001 році університет Шевченка отримав держакт на право постійного користування 92,28 га землі на вулиці Академіка Глушкова, 6.

У 2003 році університет, ЗАТ «Інтернафтогазбуд» і ЗАТ «Побутрембуд» уклали договір щодо проектування та будівництва комплексу житлових будинків за цією адресою на 28,4 га.

У 2009 році суд визнав недійсними інвестдоговір і рішення Київради про передачу 28,4 в оренду університету під забудову.

Після того, у 2009 році університет Шевченка уклав договір про спільну діяльність із ЗАТ «Побутрембуд» із включенням до нього умов, що університет отримує 20% загальної площі квартир і що земля перебуває в постійному користуванні університету.

За договором, перша черга комплексу мала бути здана в експлуатацію у 2006-2011 роках, друга – упродовж 2010-2013 років, а третя – протягом 2007-2013 років.

У 2012 році суд розірвав договір про спільну діяльність, оскільки «Побутрембуд» не дотрималась строків здачі в експлуатацію першої черги комплексу та суттєво порушила строки будівництва другої та третьої черг.

У січні 2014 році університет доручив функції замовника будівництва на проспекті Глушкова, 6 ТОВ «Аркада-Будівництво».

Тож фірма подала позов до суду про визнання недійсним договору університету і «Побутрембуд».

Претензії «Аркада-Будівництво» стосувалися перерозподілу площ збудованого об’єкта.

Однак суд зазначив, що договором від січня 2014 року університет делегував фірмі «Аркада-Будівництво» частину функцій замовника. Тож перерозподіл площ, збудованих до укладення договору, на користь «Аркада-Будівництво» не передбачається.

Щодо вимог до ПрАТ «Побутрембуд» звільнити будмайданчик від майна і обладнання, то суд припинив провадження в цій частині.

Відзначається, що у 2015 році позов подавав університет, який стверджував, що «Побутрембуд» не пускає його і фірму «Аркада-Будівництво» на будмайданчик.

Суд зобов’язав «Побутрембуд» звільнити земельні ділянки від свого майна і не чинити перешкод університету і забудовнику у доступі до них.

Власником 100% акцій «Побутрембуду» є Володимир Максимов.

Засновниками компанії «Аркада-Будівництво» є ТОВ «Бориспіль-Інвест-Перспективи», ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Будівництво та інвестування», ТОВ «Будпроектконсалтінг», ТОВ «Вектор успіху 2012″, ТОВ «Гарант-Будівництво», ТОВ «Іпотечна компанія «Аркада-Фонд», ТОВ «Клінінг Інкорпорейтед», ТОВ «Корпорація розвитку Київської області», ТОВ «Послуги конгенерації», ТОВ «Фірма «Парм».

Серед опосередкованих співвласників цих фірм є особи, які опосередковано є мінори тарними акціонерами банку «Аркада». Зокрема це Єрмаченко, Наталія Іщенко, Ростислав Моргайло і Євгеній Плуговий та ін.

Банк «Аркада» контролює Костянтин Паливода з часткою 69%.загрузка...

Читайте також

Коментарі