За землі університету Шевченка у Голосієві судитиметься приватний забудовник

ТОВ "Аркада-Будівництво" вимагає у ПрАТ "Побутрембуд" звільнити земельну ділянку 28,4 га проспект Академіка Глушкова, 6 у Києві.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на рішення Господарського суду Києва від 2 червня.

Відзначається, що у 2001 році університет Шевченка отримав держакт на право постійного користування 92,28 га землі на вулиці Академіка Глушкова, 6.

У 2003 році університет, ЗАТ "Інтернафтогазбуд" і ЗАТ "Побутрембуд" уклали договір щодо проектування та будівництва комплексу житлових будинків за цією адресою на 28,4 га.

У 2009 році суд визнав недійсними інвестдоговір і рішення Київради про передачу 28,4 в оренду університету під забудову.

Після того, у 2009 році університет Шевченка уклав договір про спільну діяльність із ЗАТ "Побутрембуд" із включенням до нього умов, що університет отримує 20% загальної площі квартир і що земля перебуває в постійному користуванні університету.

За договором, перша черга комплексу мала бути здана в експлуатацію у 2006-2011 роках, друга – упродовж 2010-2013 років, а третя – протягом 2007-2013 років.

У 2012 році суд розірвав договір про спільну діяльність, оскільки "Побутрембуд" не дотрималась строків здачі в експлуатацію першої черги комплексу та суттєво порушила строки будівництва другої та третьої черг.

У січні 2014 році університет доручив функції замовника будівництва на проспекті Глушкова, 6 ТОВ "Аркада-Будівництво".

Тож фірма подала позов до суду про визнання недійсним договору університету і "Побутрембуд".

Претензії "Аркада-Будівництво" стосувалися перерозподілу площ збудованого об’єкта.

Однак суд зазначив, що договором від січня 2014 року університет делегував фірмі "Аркада-Будівництво" частину функцій замовника. Тож перерозподіл площ, збудованих до укладення договору, на користь "Аркада-Будівництво" не передбачається.

Щодо вимог до ПрАТ "Побутрембуд" звільнити будмайданчик від майна і обладнання, то суд припинив провадження в цій частині.

Відзначається, що у 2015 році позов подавав університет, який стверджував, що "Побутрембуд" не пускає його і фірму "Аркада-Будівництво" на будмайданчик.

Суд зобов’язав "Побутрембуд" звільнити земельні ділянки від свого майна і не чинити перешкод університету і забудовнику у доступі до них.

Власником 100% акцій "Побутрембуду" є Володимир Максимов.

Засновниками компанії "Аркада-Будівництво" є ТОВ "Бориспіль-Інвест-Перспективи", ТОВ "Будеволюція", ТОВ "Будівництво та інвестування", ТОВ "Будпроектконсалтінг", ТОВ "Вектор успіху 2012", ТОВ "Гарант-Будівництво", ТОВ "Іпотечна компанія "Аркада-Фонд", ТОВ "Клінінг Інкорпорейтед", ТОВ "Корпорація розвитку Київської області", ТОВ "Послуги конгенерації", ТОВ "Фірма "Парм".

Серед опосередкованих співвласників цих фірм є особи, які опосередковано є мінори тарними акціонерами банку "Аркада". Зокрема це Єрмаченко, Наталія Іщенко, Ростислав Моргайло і Євгеній Плуговий та ін.

Банк "Аркада" контролює Костянтин Паливода з часткою 69%.

Рекомендуємо прочитати

Во Франции на берег вынесло почти две тонны наркотиков

Сотрудники французской жандармерии обнаружили почти две тонны кокаина в курортной коммуне Мимизан, расположенной на юго-западе Франции на атлантическом побережь....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Український веломандрівник 60 днів їздитиме країною

За цей час 23-річний мешканець Чернігова Віталій Чернюк збирається проїхати майже 3000 кілометрів дорогами нашої країни та відвідати понад 300 пам'яток у 10 областях: Жи....