Кремль утримує 29 політичних в’язнів з України, — правозахисники

Кремль утримує 29 політичних в’язнів з України, — правозахисники

Росія утримує 29 політичних в’язнів-українців: 14 людей перебувають у РФ і 15 — в окупованому Криму. Про це в інтерв’ю DT.UA заявила активіст Євромайдан SOS, правозахисник Центру громадянських свобод, журналіст і координатор кампанії Let My People Go Марія Томак, яка займається українцями, які незаконно утримуються в місцях позбавлення волі в РФ і окупованому Криму.

-Я б також хотіла згадати про кримців, які не утримуються під вартою, але є заручниками. Наприклад, наш колега журналіст Микола Семена. Він нині під підпискою про невиїзд, проти нього триває слідство, фактично, за його журналістську діяльність. І самого журналіста, і його родичів викликають на допити, — заявила Томак.

За її словами, ще кілька людей серед кримських татар, котрі проходять як фігуранти так званих «справи 26 лютого» (коли під стінами кримського парламенту люди зібралися на акцію з метою не дати парламенту призначити референдум) і «справи 3 травня» (зустріч Мустафи Джемілєва з кримськими татарами біля «кордону» з материковою Україною).

-Вони не утримуються під вартою, але отримали умовні вироки або взяті на поруки. Під підпискою про невиїзд перебуває також один з лідерів Меджлісу Ільмі Умеров, — зазначила правозахисниця.

Читайте також: Україні передадуть 18 в’язнів з Кримузагрузка...

Читайте також