Працівники Укрзалізниці вимагають від Порошенка збільшити зарплати

Вільна профспілка залізничників України розпочала кампанію з налагодження соціального діалогу на ПАТ "Укразалізниця", в тому числі з вимогою підвищення зарплати.

За словами голови ВПЗУ та активіста ГО "Соціальний рух" Володимира Козельского, для більшої ефективності профспілковці озвучили свої основні вимоги у зверненні до президента України Петра Порошенка. 

Як вказано, залізничники вимагають:

1. Підвищити заробітну плату працівникам ПАТ «Українська залізниця» не менше, чим у 3 рази за рахунок належної організації праці та фінансової дисципліни на даному підприємстві.

2. Повернути список шкідливості № 2 (виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах) локомотивним бригадам та іншим професіям на залізничному транспорті України, які раніше були включені в цей список.

3. Провести розподіл акцій, не менше 50 % ПАТ «Українська залізниця» всім залізничникам, враховуючи тих, що працювали на залізничному транспорті (пенсіонери) та знаходяться на заслуженому відпочинку.

4. Збільшити контингент ремонтного персоналу в локомотивних, вагонних та колійних господарствах ПАТ «Українська залізниця».

5. Проводити доплату не менше 15 % до тарифної ставки при роботі працівників залізничного транспорту України на застарілих механізмах, локомотивах.

6. Провести атестацію робочих місць за всіма професіями, які задіяні у виробництві в ПАТ «Українська залізниця» із обов’язковою участю представників профспілок з дотриманням чинного законодавства України та Міжнародних норм і нормативів.

7. Працівникам залізничного транспорту України, які працюють на відкритому повітрі, а також в кабінах локомотивів, колійних машин при температурі повітря не менше 27 С0 встановити доплату не менше 15 % до тарифної ставки, посадового окладу.

8. Створити робочу комісію з представників профспілкових організацій і фахівців Міністерства інфраструктури України та Міністерства охорони здоров’я України, для перегляду умов проходження періодичних медичних оглядів і спрощення методики їх проходження з урахуванням атестації робочих місць працівників залізничного транспорту України. З цього приводу передбачити можливість відміни наказів Міністерства транспорту та зв’язку України № 240 від 29.04.2010р. і МОЗ України № 246 від 21.05.2007р.Також розробити новий наказ із відповідних питань з урахуванням норм і положень наказу МШС СРСР № 23Ц від 07.07.1987р. (який проіснував 23 роки) та є більш адаптований до нинішніх соціальних реалій.

9. В локомотивних депо обороту та відпочинку локомотивних поїзних бригад організувати безкоштовне гаряче харчування.

10. Зміни кадрової політики в ПАТ «Укрзалізниця» проводити за участю профспілок, які діють на залізничному транспорті України.

- На підставі вищевикладеного, просимо Вас, шановний Петро Олексійовичу сприяти у вирішенні даної ситуації та зобов’язати відповідних посадових осіб державної влади України провести переговори з представниками ВПЗУ по суті поставлених питань, - кажуть профспілковці.

У разі ігнорування владою та роботодавцями вищезазначених вимог обіцяють організувати страйки, мітинги і демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників відповідно до закону.

Читайте також: У Києві проходить багатотисячна акція проти підвищення тарифів

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

Скільки російських телеканалів заборонили в Україні з початку агресії

За останні три роки Національна рада з питань телебачення і радіомовлення обмежила трансляцію 77 російських каналів в кабельних мережах України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

ГПУ возбудила два дела против одиозной Поклонской

В отношении депутата Госдумы России Натальи Поклонской возбудили два уголовных дела....