Влада не захотіла зупиняти тарифний грабіж – далі справа за людьми

1 липня закінчився запропонований президенту, його прем’єру і парламенту термін, за який українські експерти пропонували змінити злодійську тарифну політику. Реакції – нуль, а тому громадський рух «Тарифна мобілізація» пропонує людям об’єднуватися та самостійно захищати власні права.Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник ГО «Публічний аудит» і «Тарифна мобілізація» Максим Гольдарб.- Ми просили про дещо: встановити тарифи відповідно до рівня соціально-економічного розвитку країни та добробуту людей; ввести мораторій на вилучення та реалізацію житла людей, у яких виникла заборгованість по ЖКГ; заборонити підвищення тарифів без їх попереднього аудиту та публічного обговорення. Вказали на можливість спрямувати увесь український газ направляти в першу чергу в вкраїнські будинки і квартири за ціною «собівартість плюс рентабельність», виключивши з неї необґрунтовані податкові обтяження. Вимагали створити нову НКРЕКП — не зі ставлеників президента, а з представників громадськості та експертного середовища. Проте влада не змогла відмовитися від солодкого і багатомільярдного “газово-тарифного пирога, — розповідає Гольдарб.

читайте також: Як змінювалися тарифи на гарячу воду та опалення за 3 роки — інфографіка

Тому, за його словами, немає іншого виходу, як всім небайдужим громадянам країни об’єднуватися або навколо руху «Тарифна мобілізація», або в рамках будь-якого іншого антитарифного руху. - Ми будемо організовано відмовлятися платити за несправедливими тарифами, спільно ставати на захист тих, до кого нагрянули президентські колектори. Тиснути на місцеву владу, щоб вона забезпечила всі будинки і квартири приладами обліку, заборонила вилучення житла у людей. Ми змусимо монополії постачати людям якісні послуги за обґрунтованою чесною ціною, — вказує Гольдарб. Він додає, що таке об’єднання дасть змогу забезпечити й практичну, і юридичну допомогу, захистити права людей на місцях, координувати згуртовані дії, спрямовані на протидію грабежу.

 - Об’єднання народу України в єдиному антитарифному русі —- це синергія справедливих, природних і обґрунтованих людських бажань, вимог і сподівань жити в Україні по-людськи. Люди мають на це право, і влада не може таке право відняти!, – резюмує він.

​Нагадаємо, 30 травня провідній українські експерти у сфері енергетики та комунальних послуг підготували спільний Маніфест до влади, в якому міститься ціла низка вимог щодо наведення ладу в тарифній політиці країни та запобігання колапсу в сфері житлово-комунального господарства. Спеціалісти наполягають, що цілком економічно обґрунтованою є ціна для населення на рівні 3 500 грн і близько 3 000 грн для теплокомуненерго як оптового покупця. Було поставлено термін виконання експертних вимог – до 1 липня 2017 року. «Якщо діалог не складеться, нам доведеться вдаватися до інших мір, і вони будуть значно радикальнішими та жорсткішими», – говорили тоді ініціатори Маніфесту.

Рекомендуємо прочитати

Держадвокат відмовився захищати Януковича

Державний адвокат президента-втікача Віктора Януковича Віталій Мешечек відмовився від своїх обов'язків захисника....

Це може бути цікавим

Периодическое курение сравнили по степени риска с постоянным

Существует термин «социальное курение»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В столице пьяный водитель въехал в столб

Сегодня ночью на Оболони по адресу Героев Сталинграда, 47, случилось очередное пьяное дорожно-транспортное происшествие....