Діти вимагають справедливості з наймолодшого віку – дослідники

Діти вимагають справедливості з наймолодшого віку – дослідники

Чесного поводження з собою діти очікують із наймолодшого віку.

Дослідники виявили, що дитина починає розуміти концепцію справедливості з 19 місяців життя, пише Українська правда з посиланням на The New York Times.

Вже у віці 7 років маля швидше відмовиться від цукерки, якщо ніхто більше солодкого не отримає.

«Поняття справедливості дітьми сприймається простіше, – говорить співавтор книги «Гід батьківства від теоретика гри» Пол Реберн. – В якій соціальній групі не треба було б жити, вони зважають, чи раптом хтось не отримує більше«.

Оскільки дитяче бажання справедливості часто викликає непорозуміння з батьками, Ребернрадить не боротися з ним і не суперечити почутому «Так не чесно».

Замість цього фахівець із дитячого виховання пропонує застосовувати класичні стратегії ігор, щоб допомогти дітям зробити «справедливим» рішення і припинити сварки.

«Я ріжу, ти береш» – гра, в основі якої поділ чогось великого на менші частини, наприклад, торта. Одна дитина ділить його на частини, а решта обирає, хто візьме який шматок.

«Зуб за зуб» – активність, яка допомагає під час прибирання. За її умовами – хтось із батьків щось піднімає з підлоги, а потім дитина теж повинна щось покласти на місце. Якщо у родині кілька дітей, вони можуть прибирати речі по черзі.

«Випадковий диктатор» – стратегія вибору. Коли родина вирішує, куди піти ввечері або який фільм подивитися разом, імена усіх її членів записуються на папірцях. Їх кладуть до капелюха, перемішують і витягують одну картку з іменем того, хто робитиме вибір.«Аукціон» – гра, яку можна застосовувати для вирішення, хто з дітей першим гратиме на комп’ютері чи дивитиметься улюблений мультик. Можна їм запропонувати аукціон, де платою буде, наприклад, прибирання вдома. Хто запропонує найвищу «ціну» – переможе.

Та навіть застосовуючи всі ці стратегії, час від часу батьки можуть почути дитяче «так не чесно».

У таких випадках авторка книги «Мирні батьки, щасливі нащадки» Лаура Маркам пропонує не «вмикати» захисної реакції, а дослухатися до сказаного малими.

«Спробуйте зосередитися на тому, чи задоволені їхні індивідуальні потреби, замість того, щоб турбуватися, чи кожен із них отримує ту саму річ в той же час«, – радить доктор Маркам.

Читайте також: 18 фактів, які мотивують займатися спортомзагрузка...

Читайте також

Коментарі