«Лікують не тільки ліки», або чому потрібні відкриті реанімації

«Лікують не тільки ліки», або чому потрібні відкриті реанімації

Сьогодні 5-го липня в Українському Кризовому медіа центрі відбулась прес-конференція на тему «Відкриті двері реанімації: наступні кроки». Головною метою зустрічі було інформування громадськості про Наказ Міністерства в охорони здоров’я України №592 «Про затвердження Порядку доступу відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії».

Серед мовців на зустрічі  були присутні представники різноманітних громадських організацій в тому числі і  головний неонатолог Міністерства охорони здоров’я України Єлізавета Шунько та в.о. міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський. Останній наголошував на тому, що такий наказ дає можливість лікарням покращити перебування хворих дітей та дорослих паціентів у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації.

«Я вважаю, що це зробить дії медичного персоналу більш зрозумілими для родичів, таким чином вони зможуть допамагати персоналу доглядати за своїми родичами, а це означає краще здоров’я і більше шансів на видужання. Також це буде дисциплінувати персонал, який по суті ніхто не контролював і таким чином ми як паціенти та громадяни зможемо краще контролювати те, як використовуються ліки», — каже співініціатор наказу про допуск в реанімацію Анастасія Леухіна.

13624728_1601529636843807_972605759_n

А співзасновниця Громадської ініціативи «Бути поруч» Анна Карашівська заначила, що такий наказ дає можливість в першу чергу налагодити комунікацію між родичами хворих та лікарнями. З цією метою громадські діячі підготовують інформаційні брошури про різні відділення та поведінку в них.

«Ми хочемо показати, що реанімація — це не тюрма. З цією метою ми влаштовуємо у відділеннях концерти», — каже Анна Карашівська.

Такий наказ став можливим завдяки багатьом батькам, які подавали заяви та скарги на те, що їм не дозволяють заходити до своїх дітей. На зустрічі цей момент неодноразово підкресювався, адже якщо люди не скаржаться, влада не бачить проблеми.

Нагадаємо, що з 29 червня 2016 р. набув чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я України №592 «Про затвердження Порядку допуску паціентів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії». Фактично такий наказ означає, що якщо ваш родич знаходить у відділенні інтенсивної терапії, ви можете відвідувати його у будь-який час. А також ви повинні бути проінформовані про правила відвідування пацієнтів, встановлені цим Порядком, а також про інші вимоги, дотримання яких є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів пацієнтів.

 загрузка...

Читайте також

Коментарі