Жінки, які хочуть йти в політику, підписали Меморандум про співпрацю

Жінки, які хочуть йти в політику, підписали Меморандум про співпрацю

Сьогодні у столиці учасники Політичного українського лобі (ПУЛ) жінок підписали Меморандум про співпрацю громадських організацій, політичних об’єднань, органів влади, міжнародних організацій та інших зацікавлених сторін у межах платформи підтримки жінок у політиці.

Підписання відбулося під час Першого всеукраїнського Форуму «Жінка в сучасній українській політиці — стратегії участі та перспективи»

Платформа підтримки жінок у політиці покликана підвищити участь жінок у прийнятті політичних рішень з метою досягнення гендерної рівності та рівних можливостей жінок і чоловіків і консолідації зусиль , — заявила Тетяна Іваніна, регіональна координаторка проекту .

Юлія Савєльєва, регіональна координаторка ПУЛ жінок презентувала Резолюцію щодо вирішення гендерних питань.

Ми будемо впевнено переконувати, що це питання, яке ми уже другий день обговорюємо, не є питанням другорядним. Зокрема, своєю роботою ми засвідчуємо пріоритети нашої роботи у частинах дотримання принципів законодавства щодо гендерної рівності, дотримання квот, врахування проблем та пріоритетів виборців-жінок, стратегії підвищення потенціалу жінок-лідерів, стратегії розширення електоратом жінок кандидаток, — заявила Юлія Савєльєва.

Тільки коли жінки матимуть таку ж підтримку у світі, як і чоловіки, ми знатимемо, що цей світ дозволяє нам разом будувати життя, яке ми хочемо.

Ми хочемо, щоб кожен зміг реалізувати свій потенціал у тій сфері, якій прагне, у тій мірі, якій прагне, — заявила координаторка проекту ПУЛ жінок, програмна директорка ГО «Жіночий консорціум України» Віра Поровська.

Платформа підтримки жінок у політиці базується на основних положеннях Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, розділяє стратегії Пекінської платформи дій, спирається на рекомендації для України, вироблені на 45-ій сесії Комітету CEDAW.

ДОВІДКА: Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» впроваджується  Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН — The United Nations Democracy Fund. Завдання Проекту — створити громадянську платформу, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень.

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» передбачає створення лобі не для захисту інтересів якоїсь окремої партії чи окремої кандидатки, а для  захисту інтересів жінок загалом.

Тетяна Карпів для Соцпорталу

Читайте також: В Україні створюють політичне лобі жінокзагрузка...

Читайте також