Вік не перешкода: де шукати роботу пенсіонерам?

У сучасному світі досить важко прожити на одну пенсію, тому все частіше пенсіонери намагаються влаштуватися на роботу або підробіток. Віковим претендентам знайти роботу складніше, але все ж цілком реально. Як працевлаштуватися тим, кому за 60, розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

У людей пенсійного віку є значні переваги перед молодшими пошукачами. Вони мають великий трудовий стаж і життєвий досвід, а також готові сумлінніше і старанніше працювати за менші гроші в порівнянні з амбітною молоддю.

Багато компаній, а то й галузі, постійно відчувають потребу в професіоналах з великим досвідом роботи. Тому, в першу чергу, слід звернути увагу на вакансії в галузі виробництва, енергетики, бухгалтерії, освіти, науки і медицини.

Сьогодні кожна четверта пропозиція з працевлаштування для пенсіонерів присвячена пошуку няні. У більшості сімей працюють двоє: мама і тато. Бабусі й дідусі не завжди живуть поруч, а в дитячих садах на одне місце в середньому претендують відразу два-три малюка. Тому все більше батьків звертаються за допомогою до нянь. Зарплата - 5-7 тис. грн. Серед головних вимог: відсутність проблем зі здоров'ям, досвід виховання дітей/онуків, відповідальність і уважність. І звичайно перевагою в ряді випадків буде наявність профільної освіти (педагог, психолог). Серед обов'язків - гуляти, годувати, забирати з садка/школи, водити на гуртки і тренування.

Серед вакансій для чоловіків похилого віку багато пропозицій для кандидатів, здатних полагодити або відремонтувати щось у будинку. Найчастіше їх шукають для роботи в приміських будинках. Обов'язки можуть бути різноманітними: від прибирання подвір’я і чищення басейну до заміни лампочки і ремонту сантехніки. Зарплатні пропозиції - варіюються і залежать від кількості вироблених годин або якості і системності виконання робіт.

Репетиторство – популярний вид заробітку серед педагогів, як працюючих, так і на пенсії. Вік репетитора значення не має. Вимога - знання предмета і педагогічна освіта. Головний показник - скільки вихованців, які завдяки репетитору підтягнули свої знання з того чи іншого предмету. Розмір винагороди становить від 5000 грн. в місяць.

Як окрему категорію варто виділити офісну роботу для активних пенсіонерів. Вона – для цілеспрямованих і комунікабельних людей. Як правило, графік роботи вільний, але припускає перебування в офісі протягом певної кількості годин на день або в тиждень. Сама робота може носити інформаційний або консультативний характер. Пенсіонерів досить охоче беруть в оператори колл-центрів і відділи продажів. Шукайте вакансії компаній з тієї ж проф. області, де ви працювали раніше: там ви будете затребувані найбільше.

Сьогодні багато роботодавців вкладають гроші в освіту персоналу. А хто може найкраще навчити співробітника, якщо не людина, яка досконально знає специфіку роботи? Залучення на проекти незалежного консультанта - часта практика. Тому подивіться вакансії в сфері консалтингу та навчання персоналу: можливо ваші досвід і знання тут знадобляться. Посада в цьому випадку може називатися по-різному, аж до корпоративного тренера.

Крім того, чоловіки-пенсіонери завжди можуть влаштуватися на роботу, що не передбачає наявність спеціальних знань і умінь: сторожами, водіями, вахтерами, ліфтерами або кур'єрами. Для жінок пенсійного віку відкриті вакансії: гувернантка, швачка, кухар, гардеробниця. Робота нескладна, але передбачає хорошу фізичну форму. Якщо дозволяє здоров'я і є бажання - проблем з працевлаштуванням виникнути не повинно.

Рекомендуємо прочитати

Боевики предложили новое название для жителей Донбасса

Авторы выпущенной авторами из "ЛНР" книги "Луганщина: славный путь через века и тысячелетия" предлагают внедрить термин "донбасситы"....

Це може бути цікавим

Лена Данэм снимется в 7 сезоне «Американской истории ужасов»

Если вы думали, что «Американская история ужасов» не может стать еще страшнее, то вы ошибались....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Болгарский телеканал извинился за показ Украины без Крыма

Болгарский телеканал bTV принес официальные извинения украинской стороне за показ в эфире Украины без Крыма....