Brexit, бідні родичі та НАТО

З виходом Британії з ЄС стіна на місці Ла-Маншу не з'явиться. Економічні та політичні зв'язки Британії з іншими країнами нікуди не зникнуть. Про це у своєму блозі на НВ пише політолог Сергій Таран.  

Перший і головний наслідок британського референдуму про вихід з ЄС полягає в тому, що Європейський Союз тепер зосередиться на власних проблемах, і на Україну у нього просто фізично не буде вистачати часу. Тим не менш, інших суттєвих наслідків я не очікую. Наприклад, з питання лібералізації візового режиму вже прийняте принципове політичне рішення. Більш того, Британія не є учасницею Шенгенської зони, тому візове питання іBrexit між собою ніяк не пов'язані. Єдине – для нас буде мало часу.

Крім того, зросте роль НАТО. Альянс залишається організацією, яка об'єднує і розширюється, а її могутність – індикатором, що показує, чого насправді хочуть лідери західних країн. Вони можуть йти на якісь популістські кроки, говорити про зняття санкцій з Росії, однак в питаннях безпеки ніхто ні на які поступки не йде. Навіть балканські країни вступають до НАТО, а це вже серйозний показник, адже Балкани були для Росії останнім оплотом в Європі.

Таким чином, з виходом Британії з ЄС роль Північноатлантичного альянсу лише посилиться.

Крім того, буде зростати роль країн Східної Європи, передусім Польщі. Поступово сформується центр впливу країн, які вчора вважалися «бідними родичами». Тепер їх такими вважати не будуть. Саме вони готові взяти на себе відповідальність за майбутнє Європи. Активізуються такі проекти як балто-чорноморська лінія, а також такі конкретні ініціативи як, наприклад, польсько-литовсько-українська бригада. Для України це шанс, оскільки в Східній Європі нас сприймають майже як рівних.

Буквально кілька днів тому спікер польського Сейму Марек Кухчинський запропонував створити міжпарламентську асамблею Вишеградської групи за участю Румунії та України. Це підтверджує тенденцію посилення ролі Східної Європи.

Крім того, не потрібно забувати, що з виходом Британії з ЄС стіна на місці Ла-Маншу не з'явиться. Економічні та політичні зв'язки Британії з іншими країнами нікуди не зникнуть. Вона була і залишається нашим активним союзником, і співпраця між двома країнами продовжиться. Відзначу також, що на ЄС впливають і ті країни, які не є його членами – США, наприклад. Британія також буде політично впливати на рішення Євросоюзу, зокрема, і з українських питань.

Рекомендуємо прочитати

​Сергей Михалок про Летова, Мстителей и Любовь

От редактора Мы уже знакомили читателей с прошлогодним концертом «Вечірнє сонце»....

Це може бути цікавим

В Киеве открыли Рай

Во время вечеринки-открытия в концепции «RAY&Mirrors» гостей ожидали волшебные фотозоны, фонтан из абсента, общение с бренд-шефом заведения, а также шоу сомелье и бармен-шоу на аллее вина....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Під Києвом вантажівки з львівським сміттям зупинили обурені місцеві жителі

У Київській області поблизу селі Бузова затримано дві вантажівки, водії яких намагалися вивантажити сміття зі Львова....