Доктор Пі після звільнення переїхав до Києва

Доктор Пі після звільнення переїхав до Києва

Слідом за екс-нардепом Віктором Лозінським, суддею-колядником Ігорем Зваричем і баяністом Ігорем Завадським на свободі, завдяки «закону Савченко», опинився і скандально відомий Андрій Слюсарчук, або доктор Пі.

Покинув львівський СІЗО Слюсарчук вранці 24 червня. Факт звільнення підтвердив один з адвокатів Слюсарчука Вадим Мелько, уточнивши, що було відповідне рішення суду, пише Сегодня.

В ув’язненні він пробув майже 5 років. Слюсарчука затримали в листопаді 2011 року, а потім засудили на 8 років після того, як суд першої інстанції визнав його винним у використанні підроблених документів, вбивстві з необережності (в рамках незаконної лікарської діяльності) і шахрайстві (заволодінні чужими коштами шляхом обману). Доктор Пі не визнав своєї провини, і відразу після оголошення вироку обіцяв оскаржити вердикт. Відбування терміну Слюсарчуком не було спокійним: в лютому минулого року він потрапив до лікарні і пролежав в непритомному стані 3 дні. Тюремники тоді припустили, що це була спроба самогубства за допомогою вживання невідомої речовини. Пізніше Слюсарчука етапували в одну з колоній Рівненській області.

Коли ж вступив в силу «закон Савченко» (один день перебування в СІЗО зараховується за два), Слюсарчук та його захист одразу ж звернулися з клопотанням про перерахунок терміну. Спочатку адвокат доктора Пі заявляв, що його повинні були відпустити 16 червня, але тоді засідання не відбулося і було перенесене.

 Зараз, відразу після звільнення, Слюсарчук приїхав до Києва і робить селфі в центрі столиці зі своїми друзями на Хрещатику. Один з приятелів доктора Пі, Віктор Кушнір, з яким сфотографувався Слюсарчук, розповів, що колишній в’язень тепер в чудовому настрої.

— Він радий, що на свободі. Прогулявся по Києву, давно не був тут, тим більше зараз святкові дні, – розповів  Кушнір. Як виявилося, Слюсарчук, приїхавши до Києва, робить фото з тими, хто його підтримував під час ув’язнення. Наприклад, з приятелькою і правозахисником Тетяною Перепеткевич. На сторінці в соцмережах у останньої з’явився запис, що після прогулянки Хрещатиком «він (Слюсарчук. – Авт.) пішов в сторону Майдану їсти смачні київські солодощі, від яких відвик у в’язниці …«

В оточенні Слюсарчука розповіли, що перші дні він побуде в Києві, тому як у нього тут достатньо друзів, які можуть допомогти йому і у яких він може жити (доктор Пі – уродженець Житомирської області).

— Планів у нього – море. Я знаю, що він не виключає навіть участі в будь-яких нових проектах. Можливо, вони будуть пов’язані з шахами. Будуть це телепроекти або якісь інші – сказати складно, – розповів один із знайомих доктора Пі.

Незважаючи на те, що Слюсарчук на свободі, його справа буде слухатися з нуля, але вже в апеляційному суді. Раніше був скасований вирок суду першої інстанції. За словами захисту Слюсарчука, такого рішення вдалося домогтися, вказавши на ряд «прогалин» в попередньому розслідуванні. Спікер львівської облпрокуратури Мар’яна Гайовська  повідомила, що прокуратура не буде подавати апеляцію на звільнення Слюсарчука. Яка ж буде позиція Генпрокуратури по відношенню до Слюсарчуку вже при новому розгляді – на це питання нам відповісти поки що не змогли.

— Наша офіційна позиція з’явиться найближчим часом, – сказали в ГПУ.загрузка...

Читайте також

Коментарі