Андріївський узвіз нарешті став пішохідним

Андріївський узвіз нарешті став пішохідним. Від минулої суботи тут заробили механічні болларди, які обмежують проїзд транспорту по історичній вулиці. Згідно з розпорядженням влади, проїзд по спуску дозволений тільки місцевим жителям і працівникам закладів, які знаходяться на ньому, пише Сегодня.

Перші вісім боллардів знаходяться на в'їзді на Андріївський з боку Десятинної і Володимирської. По обидва боки спуску також встановлені два стовпи з відеокамерами і міні-світлофорами (загоряються зеленим, коли болларди опускаються), на одному з них знаходиться переговорний пристрій для зв'язку з диспетчером. При нас кілька водіїв, побачивши обмежувачі, тут же розвертають свої авто. До слова, один з боллардів вже погнутий. За словами торговців, постраждав стовп ще задовго до запуску системи.

- У нього в'їхав трактор, коли розвертався. Водії ж можуть тільки посваритися, що їх не пропускають. Щоб проїхати, потрібно повідомити диспетчеру, хто ви і куди прямуєте, наприклад, везете в ресторан продукти або воду. Або ж скористатися пультом, які є у місцевих жителів і працівників ресторанів. У будь-якому іншому випадку вас не пропустять, – каже продавець сувенірів Тетяна.

У цей момент до боллардів під'їжджає позашляховик, водій за допомогою пульта опускає обидва серединні стовпи. Кілька авто, в тому числі таксі, скориставшись нагодою, швидко проскакують за ним на Андріївський. Через кілька хвилин таксист повертається і починає щось з'ясовувати з диспетчером по переговірнику. Після тривалих переговорів його все-таки випускають.

- Заїхати вони ще якось можуть, але не виїдуть. Вулиця перекрита і з боку Воздвиженки, і з боку Контрактової площі, – пояснюють торговці.

Пішоходи нововведенню тільки раді.

- Нарешті! Раніше – шум, дорогу не перейдеш, а тут люди гуляють, маленькі діти. Ще би біля тротуарів не паркувалися авто, – каже киянин Микола Водний.

- На День Києва взагалі був дикий випадок. Одна жінка припаркувала авто і не поставила його на ручник. Машина покотилася і мало не розчавила продавщицю сувенірів, – згадує продавець сумок Діана Попович.

Таксисти, в свою чергу, появі боллардів не раді.

- І як тепер проїхати? Мені документи людині передати. Тепер через весь Андріївський пішки йти?, - нарікає один з водіїв. До слова, грішать появою "транзитників" на Андріївському і самі місцеві, іноді пропускаючи авто на прохання.

За словами Валентина Мондрієвського, голови Подільської РДА, в подальшому проїхати по Андріївському зможуть тільки ті, у кого є пульти від боллардів.

- Цю систему ми тільки запустили і поки тестуємо. Пульти є не у всіх, і люди вимушені зв'язуватися з диспетчером. Що ж стосується пропуску машин "на прохання", то це на совісті тих, хто це робить, – каже Мондрієвський.

За словами Юлії Нікітіної, представниці компанії, яка займалася встановленням боллардів, вже видано близько 90 пультів.

- Один пульт видається на один об'єкт нерухомості. Щоб його отримати, необхідно подати заявку в КП "Поділ-благоустрій". Жителям потрібно надати паспорт з пропискою і техпаспорт, а також внести дані про інші транспортні засоби, – говорить Нікітіна.

Читайте також: Переселенці з Донбасу будують під Києвом екопоселення

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

«Клеточное оптоволокно» позволит передавать сигнал в крови

Взвешенные в воде частицы песка и пыли, глина и пыльца, микробы и планктон делают ее мутной и рассеивают свет, в том числе и лазерное излучение....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....