Андріївський узвіз нарешті став пішохідним

Андріївський узвіз нарешті став пішохідним. Від минулої суботи тут заробили механічні болларди, які обмежують проїзд транспорту по історичній вулиці. Згідно з розпорядженням влади, проїзд по спуску дозволений тільки місцевим жителям і працівникам закладів, які знаходяться на ньому, пише Сегодня.

Перші вісім боллардів знаходяться на в'їзді на Андріївський з боку Десятинної і Володимирської. По обидва боки спуску також встановлені два стовпи з відеокамерами і міні-світлофорами (загоряються зеленим, коли болларди опускаються), на одному з них знаходиться переговорний пристрій для зв'язку з диспетчером. При нас кілька водіїв, побачивши обмежувачі, тут же розвертають свої авто. До слова, один з боллардів вже погнутий. За словами торговців, постраждав стовп ще задовго до запуску системи.

- У нього в'їхав трактор, коли розвертався. Водії ж можуть тільки посваритися, що їх не пропускають. Щоб проїхати, потрібно повідомити диспетчеру, хто ви і куди прямуєте, наприклад, везете в ресторан продукти або воду. Або ж скористатися пультом, які є у місцевих жителів і працівників ресторанів. У будь-якому іншому випадку вас не пропустять, – каже продавець сувенірів Тетяна.

У цей момент до боллардів під'їжджає позашляховик, водій за допомогою пульта опускає обидва серединні стовпи. Кілька авто, в тому числі таксі, скориставшись нагодою, швидко проскакують за ним на Андріївський. Через кілька хвилин таксист повертається і починає щось з'ясовувати з диспетчером по переговірнику. Після тривалих переговорів його все-таки випускають.

- Заїхати вони ще якось можуть, але не виїдуть. Вулиця перекрита і з боку Воздвиженки, і з боку Контрактової площі, – пояснюють торговці.

Пішоходи нововведенню тільки раді.

- Нарешті! Раніше – шум, дорогу не перейдеш, а тут люди гуляють, маленькі діти. Ще би біля тротуарів не паркувалися авто, – каже киянин Микола Водний.

- На День Києва взагалі був дикий випадок. Одна жінка припаркувала авто і не поставила його на ручник. Машина покотилася і мало не розчавила продавщицю сувенірів, – згадує продавець сумок Діана Попович.

Таксисти, в свою чергу, появі боллардів не раді.

- І як тепер проїхати? Мені документи людині передати. Тепер через весь Андріївський пішки йти?, - нарікає один з водіїв. До слова, грішать появою "транзитників" на Андріївському і самі місцеві, іноді пропускаючи авто на прохання.

За словами Валентина Мондрієвського, голови Подільської РДА, в подальшому проїхати по Андріївському зможуть тільки ті, у кого є пульти від боллардів.

- Цю систему ми тільки запустили і поки тестуємо. Пульти є не у всіх, і люди вимушені зв'язуватися з диспетчером. Що ж стосується пропуску машин "на прохання", то це на совісті тих, хто це робить, – каже Мондрієвський.

За словами Юлії Нікітіної, представниці компанії, яка займалася встановленням боллардів, вже видано близько 90 пультів.

- Один пульт видається на один об'єкт нерухомості. Щоб його отримати, необхідно подати заявку в КП "Поділ-благоустрій". Жителям потрібно надати паспорт з пропискою і техпаспорт, а також внести дані про інші транспортні засоби, – говорить Нікітіна.

Читайте також: Переселенці з Донбасу будують під Києвом екопоселення

Рекомендуємо прочитати

Українців попереджають про потужний шторм

Завтра, 22 липня, на Україну насувається шторм....

Це може бути цікавим

МВФ назвал условия для выделения Украине очередного транша

Совет директоров Международного валютного фонда приступит к четвертому пересмотру программы расширенного финансирования EFF с Украиной после принятия пенсионной....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

МЗС: українці не постраждали внаслідок землетрусу у Греції

За попередніми даними, громадяни України не постраждали внаслідок землетрусу у Греції....