Президент розповів про найважливіші зміни в Конституцію

У вівторок, 28 червня, президент Петро Порошенко виступив на святковому засіданні Верховної Ради, присвяченому 20-й річниці прийняття Конституції, передає НВ.

Реформа правосуддя

Порошенко пообіцяв, що у середу, 29 червня, будуть опубліковані зміни в Конституцію України в частині правосуддя. Президент додав, що вже підписав цей закон і незабаром він буде опублікований.

"Зміни, за які Верховна Рада остаточно проголосувала на початку місяця, за обсягом невеликі, але вони мають фундаментальне значення. Адже сьогодні правду в судах нам, українцям, знайти дуже важко", - сказав він.

Президент повідомив, що ця реформа є передумовою для всіх інших реформ.

"Головне в судовій реформі - глибоке і кардинальне оновлення суддівського корпусу - це перше, жорсткий контроль, в тому числі і громадський, за добропорядністю, за доходами і видатками суддів - друге, скасування недоторканності суддів - третє, ліквідація політичного впливу і незалежність суддівської гілки влади - четверте", - сказав він.

За словами президента, країна на порозі фундаментальних змін у судовій системі, але для впровадження цієї реформи знадобиться кілька років. "Вже в кінці поточного року на конкурсній основі буде сформовано новий Верховний суд України", - повідомив Порошенко.

Децентралізація

Також президент заявив, що Україна повернеться до розгляду змін до Конституції в частині децентралізації тільки після створення безпечних умов на сході.

"Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, насамперед у сфері безпеки. Повинен бути встановлений повний і тривалий режим припинення вогню", - сказав він.

Вибори в Донбасі

Порошенко додав, що місцеві вибори в Донбасі також залежать від дотримання умов безпеки. "Це відбудеться не сьогодні, не завтра, і не 4 липня, як деякі поширюють, а коли будуть виконані чіткі попередні умови безпеки", - заявив президент.

Крім того, голова держави не бачить підстав ставити під сумнів парламентсько-президентську форму правління в Україні. "Не бачу жодних підстав ставити під сумнів зафіксовану в чинній редакції Конституції форму правління. Парламентсько-президентська модель - це один із наслідків Революції гідності, так само як індикатор нашої причетності до європейської політичної культури", - сказав він.

На переконання Порошенка, ставлення до Основного закону не повинно залежати "від точки сидіння конкретного політика або поточної розстановки політичних сил у державі". "Тому я не маю наміру зловживати темою змін в Конституцію і надалі буду вести себе в цьому питанні виважено, обережно, як і зараз", - додав президент.

Самовизначення кримських татар

Президент виступив за внесення змін до Конституції України для надання права кримським татарам на самовизначення в складі суверенної України.

"Ще раз наголошую, що ми повинні розпочати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається "Автономна Республіка Крим"... Ці зміни в повній мірі виходять з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави", - заявив президент.

Порошенко додав, що при цьому повинні повністю гарантуватися права і свободи етнічних українців, росіян та інших етносів півострова.

Точковий характер і дискусія

"На мій погляд, зміни до Конституції повинні носити точковий характер, готуватися ретельно, на основі широкої громадської дискусії, за участю українських юристів і з експертизою таких поважних європейських структур, як Венеціанська комісія", - заявив Порошенко з трибуни.

При цьому, за його словами, зміни до Конституції повинні прийматися в суворій відповідності з усіма процедурами, яких вимагає Основний закон. "Приклад такої відповідальної роботи над удосконаленням Основного закону ми з вами тільки недавно продемонстрували - поправки в Конституцію в частині судової системи внесені в повній відповідності з самою Конституцією", - навів приклад голова держави.

Читайте також: В Україні відзначають День Конституції

Рекомендуємо прочитати

«Киевские солисты» сыграют сегодня летнюю Классику на Террасе

29 июня приглашаем вас послушать летнюю Классику на Террасе «Всі....

Це може бути цікавим

Гроші не були основним мотивом глобальної кібератаки - ООН

Слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їх дій, повідомив....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть