Президент розповів про найважливіші зміни в Конституцію

Президент розповів про найважливіші зміни в Конституцію

У вівторок, 28 червня, президент Петро Порошенко виступив на святковому засіданні Верховної Ради, присвяченому 20-й річниці прийняття Конституції, передає НВ.

Реформа правосуддя

Порошенко пообіцяв, що у середу, 29 червня, будуть опубліковані зміни в Конституцію України в частині правосуддя. Президент додав, що вже підписав цей закон і незабаром він буде опублікований.

«Зміни, за які Верховна Рада остаточно проголосувала на початку місяця, за обсягом невеликі, але вони мають фундаментальне значення. Адже сьогодні правду в судах нам, українцям, знайти дуже важко», — сказав він.

Президент повідомив, що ця реформа є передумовою для всіх інших реформ.

«Головне в судовій реформі — глибоке і кардинальне оновлення суддівського корпусу — це перше, жорсткий контроль, в тому числі і громадський, за добропорядністю, за доходами і видатками суддів — друге, скасування недоторканності суддів — третє, ліквідація політичного впливу і незалежність суддівської гілки влади — четверте», — сказав він.

За словами президента, країна на порозі фундаментальних змін у судовій системі, але для впровадження цієї реформи знадобиться кілька років. «Вже в кінці поточного року на конкурсній основі буде сформовано новий Верховний суд України», — повідомив Порошенко.

Децентралізація

Також президент заявив, що Україна повернеться до розгляду змін до Конституції в частині децентралізації тільки після створення безпечних умов на сході.

«Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, насамперед у сфері безпеки. Повинен бути встановлений повний і тривалий режим припинення вогню», — сказав він.

Вибори в Донбасі

Порошенко додав, що місцеві вибори в Донбасі також залежать від дотримання умов безпеки. «Це відбудеться не сьогодні, не завтра, і не 4 липня, як деякі поширюють, а коли будуть виконані чіткі попередні умови безпеки», — заявив президент.

Крім того, голова держави не бачить підстав ставити під сумнів парламентсько-президентську форму правління в Україні. «Не бачу жодних підстав ставити під сумнів зафіксовану в чинній редакції Конституції форму правління. Парламентсько-президентська модель — це один із наслідків Революції гідності, так само як індикатор нашої причетності до європейської політичної культури», — сказав він.

На переконання Порошенка, ставлення до Основного закону не повинно залежати «від точки сидіння конкретного політика або поточної розстановки політичних сил у державі». «Тому я не маю наміру зловживати темою змін в Конституцію і надалі буду вести себе в цьому питанні виважено, обережно, як і зараз», — додав президент.

Самовизначення кримських татар

Президент виступив за внесення змін до Конституції України для надання права кримським татарам на самовизначення в складі суверенної України.

«Ще раз наголошую, що ми повинні розпочати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається «Автономна Республіка Крим»… Ці зміни в повній мірі виходять з невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави», — заявив президент.

Порошенко додав, що при цьому повинні повністю гарантуватися права і свободи етнічних українців, росіян та інших етносів півострова.

Точковий характер і дискусія

«На мій погляд, зміни до Конституції повинні носити точковий характер, готуватися ретельно, на основі широкої громадської дискусії, за участю українських юристів і з експертизою таких поважних європейських структур, як Венеціанська комісія», — заявив Порошенко з трибуни.

При цьому, за його словами, зміни до Конституції повинні прийматися в суворій відповідності з усіма процедурами, яких вимагає Основний закон. «Приклад такої відповідальної роботи над удосконаленням Основного закону ми з вами тільки недавно продемонстрували — поправки в Конституцію в частині судової системи внесені в повній відповідності з самою Конституцією», — навів приклад голова держави.

Читайте також: В Україні відзначають День Конституціїзагрузка...

Читайте також

Коментарі