Польські націоналісти напали на ходу українців у Перемишлі

У Перемишлі група поляків у неділю намагалася перешкодити процесії греко-католиків і православних, яка йшла на місцеве українське військове кладовище, щоб вшанувати воїнів українських визвольних змагань, інформує видання Простір.

Урочистість відбувалась з нагоди Свята української національної пам'яті, яке відбувається у Перемишлі вже багато років.

Як заявили в місцевій поліції, не було необхідності використовувати силу. На військовому кладовищі в Перемишлі поховані Українські січові стрільці, вояки Української галицької армії, які в 1918—1920 роках на чолі з Симоном Петлюрою боролися поруч з Юзефом Пілсудським. Після підписання в 1921 році Ризького миру між Польщею та радянською Росією, воїни Петлюри були інтерновані, в тому числі в Пикуличах поблизу Перемишля. Там більшість з них померла від тифу і була похована на кладовищі.

На цвинтарі також є дві братські могили українських повстанців, які в січні 1946 року і травні 1947 року загинули в селах Бірча і Лішна. Кілька років тому з ініціативи Ради з охорони пам’яті боротьби і мучеництва вони були ексгумовані і перевезені до Перемишля на військове кладовище.

Як розповів співробітник прес-служби поліції з Перемишля Боґуслав Себастяняк, поліція відокремила учасників процесії та людей, які заважали церемонії.

- Десятки людей увірвалися на вулицю і спробували зупинити ходу. Поліція приїхала між ними і розділили їх. Не було ніякої необхідності застосовувати силу, — сказав Себастіняк.

Коли його запитали про те, хто саме перешкоджав ході українців, представник поліції розповів, що правоохоронці перевірили посвідчення осіб, знають їхні дані, проте, за словами правоохоронців, контрманіфестанти не ідентифікують себе з якоюсь групою.

Іншої думки — голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, який взяв участь в урочистостях. Він наголошує, що контрманіфестанти мали футболки націоналістичної польської організації Усепольської молоді.

Також за словами очевидця, журналіста, який хотів залишитися анонімним, під час процесії виникли сутички: нападники атакували учасників української процесії; один з них, 60-річний чоловік, мав розірвану сорочку.

Свідок додав, що серед контрманіфестантів були не лише місцеві хулігани, а й люди, які ідентифікують себе з націоналістами та псевдовболівальниками. Вони несли плакати, в тому числі «Бандерівці і їх прихильники — геть з Польщі» або з посиланням на річницю Волинської трагедії.

Рекомендуємо прочитати

Боевики активизировались возле Мариуполя

К вечеру четверга, 27 апреля, зафиксировано 19 обстрелов боевиками позиций Вооруженных сил Украины....

Це може бути цікавим

"Правый сектор" против раскраски Арки Дружбы народов в цвет флага ЛГБТ

27 апреля в центре Киева активисты "Правого сектора" и "Свободы" заблокировали работы по раскраске Арки Дружбы народов в цвета радуги....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....