Найбільше мігрантів до Європи їде з Лівії

Найбільше мігрантів до Європи їде з Лівії

Директор Європейської прикордонної служби Frontex Фабріче Леджері констатував, що головними джерелом нелегальних мігрантів до Європи стала Лівія.

Про це він заявив в інтерв’ю газетам медіагрупи Funke, коментуючи зміну маршрутів міграційних потоків у Європу, повідомляє Deutsche Welle.

«В даний час з території Лівії прибуває до Італії в 13-14 разів більше біженців, ніж мігрантів з Туреччини до Греції», – відзначив Леджері.

За його словами, до цього моменту, ніколи маршрут через центральну частину Середземного моря не був настільки затребуваний.

Глава Frontex прогнозує, що у цьому році кількість випадків нелегального перетину кордону між Лівією та Італією перевищить кількість усіх інших нелегальних переходів меж в Євросоюзі.

За його словами, лівійським маршрутом, в основному, користуються біженці із Західної Африки і Африканського Рогу.

«В Еритреї лютують переслідування й жорстока диктатура. Ці люди потребують захисту. З Сенегалу, Гамбії, Кот-Д’івуару і Нігера багато втікають з-за відсутності економічних перспектив», — додав Леджері.

Він також зазначив, що його службі вдалося виявити нову базу для переправлення нелегалів до Європи — Єгипет.

У цьому році зафіксовано вже близько однієї тисячі випадків переправлення нелегалів на човнах з Єгипту до Італії.

«Цей маршрут стає все популярнішим. Він, однак, дуже небезпечний, подорож часто триває більше 10 днів», — зазначив глава Frontex.

Читайте також: Третину загиблих мігрантів, які намагались допливти до Європи, становлять діти — ООНзагрузка...

Читайте також

Коментарі