Суд Києва покарав власників будинку на Хмельницького за його обвал

Суд Києва покарав власників будинку на Хмельницького за його обвал

За самовільне перепланування будинку по вул. Богдана Хмельницького, 12, в результаті якої стався обвал перекриттів, поховали під собою двох осіб, ТОВ «Фонд дослідження та розвитку» повинен заплатити штраф у розмірі 180 тисяч гривень.

Про це йдеться у  постанові Окружного адміністративного суду Києва, яку опублікували на сайті КМДА.

25 лютого в будинку на Хмельницького обвалилися кілька поверхів. Незважаючи на те, що будинок відселений, там проводилися ремонтні роботи. В результаті обвалу загинуло двоє людей, врятували з-під завалу шістьох людей.

Департамент культури Київдержадміністрації довів в судах, що власник частини цієї будівлі не уклав охоронний договір і проводив роботи без необхідних погоджень.

Згідно з постановою, штраф призначили:

— за те, що ремонтно-будівельні роботи велися без узгодженої з департаментом науково-проектної документації та взагалі без дозволу на виконання зазначених робіт;

— за те, що ТОВ «ФІР» не укладало з департаментом охоронний договір;

— за те, що частина пам’ятника містилася в неналежному вигляді і використовувалася з порушенням закону «Про охорону культурної спадщини»;

— за те, що після руйнування частини будівлі, ТОВ «ФІР» не повідомило в Департамент про факт виникнення загрози для збереженості пам’ятки.

Довідка: Будинок на Хмельницького захищений охоронним свідоцтвом як пам’ятник архітектури та історії місцевого значення — «Будинок прибутковий, 1884-1910 р.р».

Читайте також: ТОП-9 міфів про ОСББзагрузка...

Читайте також