Розмови про зняття санкцій зміцнюють режим Путіна

Західні антиросійські санкції не тільки стримують агресію Кремля проти України, а й підтримують громадянське суспільство в Росії, заявили в ПАРЄ російські громадські активісти.

Дискусія про антиросійські санкції, що розгорнулася цього тижня в сесійній залі ПАРЄ під час дебатів про міжпарламентську співпрацю, отримала новий розвиток. Якщо багато депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявляли про готовність закрити очі на агресію Росії проти України і повернути авансом російській делегації всі її права в асамблеї, то учасники круглого столу, який відбувся в четвер, 23 червня, в Страсбурзі, дотримуються протилежної думки. Тема дискусії "Як ми можемо підтримати права людини в Росії. Яка роль санкцій?". Серед гостей цього заходу була й Надія Савченко.

Катування та показові процеси

"У цьому будинку ми не повинні боятися гніву Росії і зобов'язані відстоювати демократію і верховенство права", - сказала організатор дискусії, шведська депутат ПАРЄ Керстін Лундгрен. Вона вважає, що зараз, коли демократія і верховенство права в Росії опинилися під загрозою, "ми повинні стояти твердо на своїх позиціях".

Оскільки Держдума повністю припинила контакти з ПАРЄ і перекрила всі канали спілкування зі своїми колегами по асамблеї, неурядові організації стали єдиним джерелом інформації про те, що відбувається в Росії. Правозахисники вимушені констатувати, що ситуація з правами людини в РФ стрімко погіршується.

Російська журналістка Зоя Свєтова розповіла присутнім, що 24 червня Держдума збирається ухвалити поправки до кількох законів, які, за її словами, "боляче вдарять по діяльності правозахисників в Росії". "Депутати Держдуми пропонують позбавляти російського громадянства тих людей, які співпрацюють з міжнародними неурядовими організаціями", - повідомила Свєтова, додавши, що така співпраця буде прирівнюватися до екстремістської діяльності.

За словами Свєтової, вона вже близько семи років відвідує російські в'язниці та надає правову допомогу в'язням сумління. Саме в московській в'язниці вона познайомилася з Надією Савченко. На даний момент, в російських в'язницях перебувають десятки українських громадян. "Всі їхні справи сфабриковані, політично вмотивовані з метою антиукраїнської пропаганди", - стверджує Свєтова. Вона також розповіла про страшні тортури, яким піддаються більшість українських в'язнів, в результаті чого вони дають свідчення проти себе і деяких українських політиків. Справи Миколи Карпюка та Станіслава Клиха вона називає "найстрашнішими й абсурдними".

Список в'язнів Кремля збільшується

З січня 2016 року список українських в'язнів Кремля, підготовлений польсько-українською громадською організацією "Відкритий діалог", що нараховує на початок року 28 імен, збільшився до 37. "Після січня було звільнено тільки чотирьох фігурантів цього списку, серед яких - Надія Савченко, натомість кремлівський режим кинув до в'язниць ще 14 осіб, більшість з них кримські татари", - повідомила президент "Відкритого діалогу" Людмила Козловська. Вона підкреслила, що у громадянського суспільства залишилося не так багато інструментів для захисту цих людей і зазначила, що західні санкції різних рівнів можуть впливати на хід звільнення українських політв'язнів.

За словами автора гучних журналістських розслідувань про шляхи збагачення російського президента Анастасії Кириленко, за останні три місяці в Росії було ухвалено 45 підзаконних актів, що обмежують свободу слова. "І хоча ЄС ввів санкції проти Москви не через корупцію в країні або порушення прав людини, а через окупацію Криму, але ці санкції мають водночас велике значення й для громадянського суспільства в Росії", - вважає журналістка. Вона впевнена, що Кремль "не зупинить війну в Україні просто так". "Розмови про зняття санкції тільки зміцнюють Путіна", - заявила Кириленко.

Савченко - за мир і "невічні" санкції

Надія Савченко вже не вперше повторила в стінах ПАРЄ, що вона готова підняти весь світ заради порятунку хоча б одного українського полоненого.

Савченко також ще раз зауважила, що санкції, як і війна, не можуть бути вічними, і "повинні поступово зніматися". "Звичайно, якщо є злочин, має бути й покарання, але якщо анексія Криму припиниться, то санкції повинні бути зняті", - сказала Савченко. Їй дуже шкода, що від санкцій "страждає російський народ", бо вони негативно вплинули на економіку країни.

Савченко заявила, що сама вона прагне миру й додала: "Нехай ми не будемо братами з Росією, адже Україні не потрібен старший брат, але я хочу, щоб наші народи жили дружно". При цьому вона підкреслила, що з її боку "це не зрада України", адже миру хоче "кожна нормальна людина".

джерело: dw.com

Рекомендуємо прочитати

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

Це може бути цікавим

Який напій сприяє утворенню злоякісних пухлин

Якщо жінка щодня випиває по одному келиху вина або вживає одну порцію іншого алкогольного напою, у неї підвищиться ризик раку грудей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

СБУ пояснила заборону російських соцмереж "Синім китом" і порно

Глава Служби безпеки України Василь Грицак пояснив заборону російських соцмереж ВКонтакте і Однокласники....