Розлучення з Великобританією

Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Про це на своїй сторінці в Facebook пише народна депутатка Світлана Заліщук. 

Окрім усіх інших геополітичних, економічних та інтеграційних наслідків, є ще якийсь суто людський сум. Родина ніколи не була ідеальна, але тепер такий звичний стілець, на якому сидів один зі “старших”, буде порожнім.

‪Brexit: що зміниться в будинку?

1. Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Brexit закладає ризик дезінтеграції та послаблення позицій на кухні, яка впродовж останніх півстоліття виробляла й була гарантом демократичних стандартів, цінностей та рішень.

2. Великобританія виходить з найбільш розвинутої зони вільної торгівлі у світі, економічні наслідки чого складно передбачити. Великою мірою це залежатиме від умов “розлучення”. Результати референдуму моментально вдарили по фунту, який опустився до 30-річного мінімуму. Експерти прогнозують згубні наслідки для торгівлі.

3. ‪Brexit може запустити ланцюжок референдумів в інших країнах Європи. У восьми великих країнах Європи 46% виборців хочуть провести подібні референдуми, а третина - проголосувати за вихід своїх країн з ЄС. Також Шотландія пообіцяла провести повторний референдум за вихід з Великобританії.

4. ЄС втрачає конструктивний голос за столом, де ухвалюються рішення, у тому числі щодо міграційної кризи та протидії російській гібридній війні.

5. Показово, що глобальна історія вершиться в рамках похибки – менше 2% різниці голосів за і проти виходу. Девід Камерон пообіцяв провести референдум як спосіб виграти парламентські вибори у 2015 році, коли євроскептичні настрої і в суспільстві і в його власній політсилі зростали. Він виграв вибори. Ціну цього виграшу для Європи складе історія.

Рекомендуємо прочитати

Эксперт обнародовал сроки, когда Порошенко должен взять Донбасс

Глава Украины Петр Порошенко должен вернуть Донбасс за годы президентского срока – только тогда можно будет говорить о членстве в НАТО и возвращении Крыма....

Це може бути цікавим

На Торецк надвигается техногенная катастрофа

В результате бездействия руководства ОРДЛО Торецку грозят взрывы и отравления местных жителей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сколько нужно есть, чтобы долго жить

Эксперты из американского Национального института проблем старения пришли к выводу, что в диету каждого человека необходимо добавить один простой пункт — уменьш....