Розлучення з Великобританією

Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Про це на своїй сторінці в Facebook пише народна депутатка Світлана Заліщук. 

Окрім усіх інших геополітичних, економічних та інтеграційних наслідків, є ще якийсь суто людський сум. Родина ніколи не була ідеальна, але тепер такий звичний стілець, на якому сидів один зі “старших”, буде порожнім.

‪Brexit: що зміниться в будинку?

1. Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Brexit закладає ризик дезінтеграції та послаблення позицій на кухні, яка впродовж останніх півстоліття виробляла й була гарантом демократичних стандартів, цінностей та рішень.

2. Великобританія виходить з найбільш розвинутої зони вільної торгівлі у світі, економічні наслідки чого складно передбачити. Великою мірою це залежатиме від умов “розлучення”. Результати референдуму моментально вдарили по фунту, який опустився до 30-річного мінімуму. Експерти прогнозують згубні наслідки для торгівлі.

3. ‪Brexit може запустити ланцюжок референдумів в інших країнах Європи. У восьми великих країнах Європи 46% виборців хочуть провести подібні референдуми, а третина - проголосувати за вихід своїх країн з ЄС. Також Шотландія пообіцяла провести повторний референдум за вихід з Великобританії.

4. ЄС втрачає конструктивний голос за столом, де ухвалюються рішення, у тому числі щодо міграційної кризи та протидії російській гібридній війні.

5. Показово, що глобальна історія вершиться в рамках похибки – менше 2% різниці голосів за і проти виходу. Девід Камерон пообіцяв провести референдум як спосіб виграти парламентські вибори у 2015 році, коли євроскептичні настрої і в суспільстві і в його власній політсилі зростали. Він виграв вибори. Ціну цього виграшу для Європи складе історія.

Рекомендуємо прочитати

В столице автобус снес остановку, проводится расследование

На площади Тараса Шевченко в Киеве водитель автобуса маршрута №99 (ст....

Це може бути цікавим

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві розпочався фестиваль плавучих клумб

На воду спустили 12 "дизайнерських клумб"....