Ввезення імпортних авто ще більше спростять

Ввезення імпортних авто ще більше спростять

У Верховній Раді на підході новий законопроект, який спрощує ввезення імпортних автомобілів в Україну.

Про це повідомила консалтингова компанія AUTO-Consulting з посиланням на члена Комітету ВР з питань податкової і митної політики Роберта Горвата, який є автором законопроекту щодо зниження акцизів №3251, передає НВ.

За словами депутата, новий законопроект дозволить легалізацію автомобілів, старших 2010 року випуску, але вже ввезених в Україну. Мова йде про тимчасове ввезення автомобіля в країну. Таких автомобілів в країні близько 500 тис

Як розповів Бізнес НВ народний депутат Роберт Горват якщо законопроект буде прийнято це легалізує ті машини, стандарти яких нижчі за Євро-5. В результаті можна буде за 40% від вартості іноземного автомобіля поставити його на українські номери за ставками законопроекту №3251.

Старший аналітик ІК «Арт Капітал» Олексій Андрейченко пояснює, що новий законопроект має певну ціну у вигляді недоотриманих доходів до бюджету від акцизів і мита. За його словами, він радше має політичну вагу, оскільки виявиться популярним у населення.

— З прийняттям нового законопроекту за рік можна буде ввести близько півмільйона машин», — пояснює Говарт. За його словами, щоб не було напливу й хаосу на митниці, в законі буде умова — машина повинна проїздити півроку-рік по Україні. «Велика частина машин, які з іноземною реєстрацією їздили у нас 2-4 роки відразу поставлять на українські номери, — говорить депутат.

Якщо це станеться, то ввезені автомобілі знизять вартість автомобілів в країні. «Автомобілі стандарту Євро-4, Євро-3 взагалі подешевшають до $1,5-2 тис.», — упевнений Говарт. Це створить серйозну конкуренцію новим автомобілям, які продаються у нас в автосалонах за завищеними цінами.

— Цей законопроект буде кроком назад з точки зору екології, розвитку автопрому і продажів нових автомобілів, — зазначає Андрейченко.

Читайте також: П’яний водій тікав від патрульних та врізався у стовпзагрузка...

Читайте також

Коментарі