Портніков розповів, з ким Росія насправді воює в Криму

Справжнє протистояння йде між українськими громадянами та посіпаками окупантів. 

Не буду заперечувати важливості першої після окупації Росією Криму і Донбасу зустрічі українського та російського омбудсменів. Якщо Кремль дійсно вирішив використати цю інституцію для проведення переговорів щодо передачі нашій країні заручників, утримуваних на території автономії або перевезених в Росію – це вже вдача, позаяк з'являється шанс позбавити людей від знущань і тортур, - пише журналіст Віталій Портніков для Крим.Реалії.

Разом з тим не хотілося б, щоб спілкування українського омбудсмена Валерії Лутковської з російським поліцейським генералом Тетяною Москальковою (так, саме генерал в Росії омбудсмен, така вже країна) призвело б до інституціональних зрушень. Перед зустріччю з Москальковою Лутковська висловила готовність обговорити ситуацію з обмеженням прав українців в Криму. Малися на увазі етнічні українці, які становлять національну меншість на півострові. Ще одна національна меншина, про стан якої хоче говорити український омбудсмен – це кримські татари. І тут теж сумнівів немає – кримські татари складають меншість у порівнянні з етнічними росіянами, які живуть в Криму .

Але сам цей підхід представляється мені вельми небезпечним. Ось як визначати етнічних українців в Криму? За записом в паспорті? З рідної мови? Або,все ж, політичним вибором? Але тоді треба говорити не про етнічних українців, а про всіх тих жителів півострова, хто не зійшов з глузду і поважає міжнародне право. Тому що суть російських переслідувань – карати тих, хто поважає міжнародне право. А серед них можуть бути і етнічні українці, і етнічні росіяни, хто завгодно. І точно так само серед етнічних українців чимало тих, хто кричав «крим наш», чи не так? Їх теж будемо захищати?

Що стосується кримських татар, то я теж не захищав би їх як якусь національну меншість. Кримські татари – корінний народ півострова. Сама суть кримської автономії повинна бути чітко пов'язана з захистом мови, культури і прав цього народу – інакше в ній немає ніякого сенсу. До речі, в Росії це немає ще більшою мірою ніякого сенсу, ніж в Україні. Бо ви вже мене вибачте, але російська автономія в Росії – це ж повний ідіотизм!

Справжнє протистояння в Криму – не між етнічними українцями, етнічними кримськими татарами та етнічними росіянами. Протистояння між українськими громадянами (і тими, хто хотів би повернути собі українське громадянство) – і посіпаками окупантів, впевненими, що Росія – це надовго і їхнє головне завдання – вислужуватися перед злом. Ось від цієї категорії людей, від окупаційного керівництва, від різноманітних аксьонових, костянтинових, поклонських і іншої нечисті, Україна і повинна захищати своїх громадян – якого б етнічного походження вони не були, якою б мовою не розмовляли.

Кожен в Криму, хто чекає повернення півострова додому і закінчення окупації – українець.

Про те, як насправді сидять у Росії, розповідають в ці дні Афанасьєв і Солошенко. Тому ми з вами повинні розуміти: це не в'язниця, не табір. Це – катівня. І якщо посередником від катів виступає омбудсмен, то нехай буде хоч чорт лисий, лише б наших громадян скоріше звільнили.

Рекомендуємо прочитати

Патрульний заснув за кермом і потрапив в ДТП

У Києві 18 серпня в Шевченківському районі на вул....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві вбили перукарку через погану стрижку

У Дніпровському районі столиці жінка убила перукарку через те, що їй не сподобалась, як та підстригла її чоловіка....