Вигідне господарство : Українець гріється американським очеретом

Українець Микола Кікоть опалює власний будинок міскантусом, який вирощує на присадибній ділянці. Врожайність енергетичної культури - майже 30 тонн з гектара – дозволила раціоналізатору відмовитись від використання дров та вугілля.

Передає Експрес online.

- Три роки тому на грядці площею 25 сотих, де вирощував городину, посіяв американський очерет або, як його ще називають, слонову траву. Тоді всі сміялися з мене, мовляв, з глузду з'їхав, а тепер заздрять, бо мій "газ" росте у полі, - говорить Микола Кікоть,.

На енергетичній плантації можна збирати урожай протягом 25 років.

- Раз посіяв - і ніякого клопоту. Взимку гігантську траву, яка виростає протягом одного сезону до чотирьох метрів заввишки, скошую, а навесні вона знову відростає.

З американським очеретом Микола Кікоть не відчуває стрімкого підвищення тарифів на енергоресурси.

- Врожай гігантської трави з одного гектара забезпечує ту ж саму кількість тепла, яке утворюється при спалюванні 15-22 тис. кубічних метрів газу. Не розумію, чому в Україні досі масово не вирощують міскантус: і вільної землі – вдосталь, і клопоту – небагато. Ці екзотичні рослини можуть підмерзнути лише під час першої зимівлі, а потім легко витримують навіть двадцятиградусні морози, - каже раціоналізатор

Незвичайне паливо Микола Кікоть складує в одному зі своїх господарських приміщень. Очерет раціоналізатор подрібнює на саморобній установці.

- Спочатку хотів переробляти біомасу на пелети, - пояснює газда. – А потім зрозумів, що не варто марнувати час і гроші, порубав чи подрібнив - і в котел.
При цьому слонова трава зменшує рівень токсичних речовин та підвищує родючість землі, запевняє Микола Кікоть.
- По-перше, міскантус має здатність очищати грунти від пестицидів та радіонуклідів, - пояснює газда. - А по-друге, за 25 років вирощування на одному місці накопичується до 20 тонн підземної біомаси. Тобто органічного добрива.
Микола Кікоть чотири роки тому відчув, що газ для опалення будинку - ризикований варіант і почав вирощувати американський очерет.
- Дехто із земляків затято копав траншеї, щоб під'єднатися до централізованої мережі, платив великі гроші, … щоб опинитися у тарифній кабалі, - говорить газда. - А я тепер не переймаюся ні газом, ні вугіллям, ні дровами - міскантусу на грядці вистачить не тільки моїй сім'ї, а й сім'ям моїх дітей. Читайте також: Суд арештував 10 осіб участь у газових махінаціях — НАБУ

Рекомендуємо прочитати

Meizu запатентувала смартфон з дисплеєм на всю передню панель

Китайський виробник Meizu подав заявку на патент, в якій описаний смартфон з дисплеєм, що займає майже всю фронтальну поверхню....

Це може бути цікавим

Одіозний російський депутат оконфузився під час ток-шоу

"А ви знаєте, що 80% педофілів гомосексуальні? Я вам це кажу як практик», - сказав Мілонов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Вокзальная кошка втрое увеличила продажи английского журнала

Кошка по прозвищу Феликс помогла английскому уличному журналу Big Issue North продать втрое больший тираж, чем на то рассчитывал издатель....