Вигідне господарство : Українець гріється американським очеретом

Вигідне господарство : Українець гріється американським очеретом

Українець Микола Кікоть опалює власний будинок міскантусом, який вирощує на присадибній ділянці. Врожайність енергетичної культури — майже 30 тонн з гектара – дозволила раціоналізатору відмовитись від використання дров та вугілля.

Передає Експрес online.

— Три роки тому на грядці площею 25 сотих, де вирощував городину, посіяв американський очерет або, як його ще називають, слонову траву. Тоді всі сміялися з мене, мовляв, з глузду з’їхав, а тепер заздрять, бо мій «газ» росте у полі, — говорить Микола Кікоть,.

На енергетичній плантації можна збирати урожай протягом 25 років.

Раз посіяв — і ніякого клопоту. Взимку гігантську траву, яка виростає протягом одного сезону до чотирьох метрів заввишки, скошую, а навесні вона знову відростає.

З американським очеретом Микола Кікоть не відчуває стрімкого підвищення тарифів на енергоресурси.

Врожай гігантської трави з одного гектара забезпечує ту ж саму кількість тепла, яке утворюється при спалюванні 15-22 тис. кубічних метрів газу. Не розумію, чому в Україні досі масово не вирощують міскантус: і вільної землі – вдосталь, і клопоту – небагато. Ці екзотичні рослини можуть підмерзнути лише під час першої зимівлі, а потім легко витримують навіть двадцятиградусні морози, — каже раціоналізатор

Незвичайне паливо Микола Кікоть складує в одному зі своїх господарських приміщень. Очерет раціоналізатор подрібнює на саморобній установці.

Спочатку хотів переробляти біомасу на пелети, — пояснює газда. – А потім зрозумів, що не варто марнувати час і гроші, порубав чи подрібнив — і в котел.

При цьому слонова трава зменшує рівень токсичних речовин та підвищує родючість землі, запевняє Микола Кікоть.

По-перше, міскантус має здатність очищати грунти від пестицидів та радіонуклідів, — пояснює газда. — А по-друге, за 25 років вирощування на одному місці накопичується до 20 тонн підземної біомаси. Тобто органічного добрива.

Микола Кікоть чотири роки тому відчув, що газ для опалення будинку — ризикований варіант і почав вирощувати американський очерет.

Дехто із земляків затято копав траншеї, щоб під’єднатися до централізованої мережі, платив великі гроші, … щоб опинитися у тарифній кабалі, — говорить газда. — А я тепер не переймаюся ні газом, ні вугіллям, ні дровами — міскантусу на грядці вистачить не тільки моїй сім’ї, а й сім’ям моїх дітей.

Читайте також: Суд арештував 10 осіб участь у газових махінаціях — НАБУзагрузка...

Читайте також