У «ДНР» взяли під «державний» контроль ювелірів

У «ДНР» взяли під «державний» контроль ювелірів

Наприкінці 2015 роки перед наближеними глави «республіки» було поставлене ​​завдання, взяти під «державний» контроль весь ювелірний бізнес, що знаходиться на території «республіки» для отримання доходів у казну. Щоб продовжувати свою роботу на непідконтрольною території, підприємців зобов’язали ділитися.

Про це розповідає сайт «Відновлення Донбасу».

З цією метою в березні 2016 рік «влади республіки» прийняли рішення провести обов’язкове таврування і біркування всіх ювелірних виробів, товарів з дорогоцінних металів, які знаходяться в обороті або торгівлі на території «ДНР». Далі на це підприємцям всього три місяці. Так, згідно з наказом до 1 червня 2016 року всі власники ювелірних магазинів, ломбардів повинні надати свій товар для перевірки в «державні» органи контролю «ДНР» для аналізу проби металу і обов’язкової клеймовки ювелірних виробів.

Крім того, всі підприємці повинні подати заяву для «реєстрації в ДНР», для того, щоб «легально» продавати ювелірні вироби на території «республіки». Торгівля коштовностями після 1 червня 2016 роки без занесення підприємців в «реєстр (як суб’єктів господарської діяльності) Мінфіну ДНР», а також при відсутності обов’язкового таврування і біркованія виробів, вважається протизаконною.

«Влада ДНР» пояснюють своє нововведення, турботою про своїх громадян і захистом прав споживачів. Нібито заходячи в ювелірний магазин, покупець не повинен сумніватися в автентичності придбаних золотих прикрас. До того ж, такий механізм контролю і спеціальний облік, на думку «керівництва ДНР», запобіжить незаконний обіг дорогоцінних металів на території «ДНР» і легалізує торгівлю ювелірними виробами. Насправді, такий крок — спосіб заробити на простих громадянах.

Однак, в умовах високих цін, попиту на ювелірні вироби в «республіки» немає. І навряд чи він з’явиться найближчим часом!  Вибір прикрас великий, тільки ціни зросли за останні два роки.

Так, вартість одного грама золота найнижчою 375 проби починається від 2500 — 3760 рублів (1000 — 1504 грн.), Ціна за 585 пробу варіюється від 3000-4500 рублів за грам. У гривнях це приблизно 1200-1800 гривень за місцевим курсом. Причому продають українське золото довоєнних років, як виготовлене місцевим ювелірним заводом Донецька, так привезене з ювелірних заводів Харкова, Києва. До війни вартість таких виробів була в рази нижче, ніж сьогодні. Деякі підприємці поступово починають наповнювати свої вітрини і товарами, виробленими російськими заводами.

Читайте також: Російський фанат, який бив людей у Марселі, до цього воював за «ДНР»загрузка...

Читайте також

Коментарі