Більше 100 років Галапагоські острови чекали на слонових черепах

Більше 100 років на Пінсоні, найменшому острові архіпелагу Галапагоського, не народжувалося слонових черепах. У природі у цих гігантів не було ворогів, поки завезені людьми чорні щури не розплодилися настільки, що почали знищувати всі кладки черепашачих яєць.

Знадобилося 60 років зусиль вчених і волонтерів, щоб змінити ситуацію: в минулому році дослідники помітили пінсонских черепашат в диких умовах, пише adme.

Слонові черепахи живуть тільки на Галапагос. Більш того, на деяких з островів архіпелагу за багато тисяч років ізоляції розвинулися унікальні підвиди, які не схожі на «сусідів». Починаючи з XVI століття відкрили Галапагоські острови моряки стали використовувати черепах в якості живих «м'ясних консервів», завантажуючи їх в трюми перед відплиттям. Так унікальна здатність слонових черепах переносити місяці без їжі і води обернулася проти них. До середини ХХ століття їх залишилося всього близько 3 000 особин.

Пінсонський підвид виявився одним з найбільш вразливих. До 1900 року щури з'їдали все черепашачі яйця на острові. Будь-який інший вид, який зазнавав такої атаки, вимер би, але черепах врятувало їх довга тривалість життя . Через півстоліття, коли на острові залишилася всього сотня черепах, екологи прибутку на острів, буквально викрали з-під носа шкідників всі знайдені черепашачі яйця і помістили їх в інкубатор.

Така тактика дозволила черепахам виграти кілька десятиліть, але не вирішила проблему. Тому в 2012 році рейнджери Галапагоського національного парку почали боротьбу з пацюками. Через 3 роки спостерігачі виявили 10 черепашат, що вилупилися на острові, - перше за 100 років.

Проекту з порятунку пінсонських черепах вже 60 років, і попереду ще довгі роки роботи. Однак те, що майже знищений вид вдалося повернути в дику природу, дає надію: ми завдали чимало шкоди, але, можливо, нам ще не пізно багато виправити.

Читайте також: На Волині зникли лавки «закоханих ліхтарів»

Рекомендуємо прочитати

Творець "Синього кита" розповів, чому вбивав підлітків

В Росії заарештували адміністратора "груп смерті" Пилипа Будейкіна, який....

Це може бути цікавим

​Сергей Михалок про Летова, Мстителей и Любовь

От редактора Мы уже знакомили читателей с прошлогодним концертом «Вечірнє сонце»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Эксперты назвали топ-10 культурных объектов мира

Авторитетный туристический сервис TripAdvisor определил самые лучшие культурные объекты мира в этом году....