Більше 100 років Галапагоські острови чекали на слонових черепах

Більше 100 років на Пінсоні, найменшому острові архіпелагу Галапагоського, не народжувалося слонових черепах. У природі у цих гігантів не було ворогів, поки завезені людьми чорні щури не розплодилися настільки, що почали знищувати всі кладки черепашачих яєць.

Знадобилося 60 років зусиль вчених і волонтерів, щоб змінити ситуацію: в минулому році дослідники помітили пінсонских черепашат в диких умовах, пише adme.

Слонові черепахи живуть тільки на Галапагос. Більш того, на деяких з островів архіпелагу за багато тисяч років ізоляції розвинулися унікальні підвиди, які не схожі на «сусідів». Починаючи з XVI століття відкрили Галапагоські острови моряки стали використовувати черепах в якості живих «м'ясних консервів», завантажуючи їх в трюми перед відплиттям. Так унікальна здатність слонових черепах переносити місяці без їжі і води обернулася проти них. До середини ХХ століття їх залишилося всього близько 3 000 особин.

Пінсонський підвид виявився одним з найбільш вразливих. До 1900 року щури з'їдали все черепашачі яйця на острові. Будь-який інший вид, який зазнавав такої атаки, вимер би, але черепах врятувало їх довга тривалість життя . Через півстоліття, коли на острові залишилася всього сотня черепах, екологи прибутку на острів, буквально викрали з-під носа шкідників всі знайдені черепашачі яйця і помістили їх в інкубатор.

Така тактика дозволила черепахам виграти кілька десятиліть, але не вирішила проблему. Тому в 2012 році рейнджери Галапагоського національного парку почали боротьбу з пацюками. Через 3 роки спостерігачі виявили 10 черепашат, що вилупилися на острові, - перше за 100 років.

Проекту з порятунку пінсонських черепах вже 60 років, і попереду ще довгі роки роботи. Однак те, що майже знищений вид вдалося повернути в дику природу, дає надію: ми завдали чимало шкоди, але, можливо, нам ще не пізно багато виправити.

Читайте також: На Волині зникли лавки «закоханих ліхтарів»

Рекомендуємо прочитати

Роскомнадзор заблокировал Google

Роскомнадзор включил в реестр заблокированных сайтов адрес www....

Це може бути цікавим

Названі найактуальніші проблеми мешканців Півдня та Сходу

Нестача коштів та завершення війни — найактуальніші проблеми мешканців Півдня та Сходу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....