Без поліцейської місіївибори на Донбасі неможливі — АП

Без поліцейської місіївибори на Донбасі неможливі — АП

Українська сторона вважає, що забезпечення безпечного виборчого процесу на Донбасі можливе тільки при розгортанні збройної місії в регіоні.

Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв на брифінгу в п’ятницю, передає «Інтерфакс-Україна«.

— Ми будемо далі працювати як в нормандському форматі, так і у Відні в рамках ОБСЄ для того, щоб була чітко окреслена компетенція, чітко визначений мандат такої місії. Оскільки без такої місії говорити про належну безпеку і справедливих виборах не доводиться, – сказав Єлісєєв.

Він підкреслив, що Київ наполягає на необхідності розміщення такої місії в контексті забезпечення безпеки до, під час і після місцевих виборів на Донбасі.

— Ми, звичайно ж, цей компонент обговорювали, – додав Єлісєєв, кажучи про минулу зустріч радників глав держав у «Нормандської форматі».

Заступник глави АП зазначив, що на зустрічі українська сторона розповіла про своє бачення такої місії, її складу та компонентів.

— Але ще раз підкреслю, що напружена робота триває, предметно, що така позиція знаходить розуміння з боку наших партнерів, – сказав Єлісєєв.

Крім того, за словами чиновника, радники глав держав «Нормандського формату» обговорювали модальності виборів на Донбасі, але підготовка відповідного законопроекту – за Верховною Радою.

— Вибори на окупованих територіях ніколи не відбуваються… Питання, пов’язані з розробкою виборчого законодавства – це питання компетенції нашої Верховної Ради. Що стосується нас як радників – ми обговорювали, згідно з Мінськом, модальності такого виборчого процесу, – пояснив він.загрузка...

Читайте також