Афанасьєв розповів про тортури у Криму та Росії

Колишній політв'язень, якого незаконно утримували в Росії, кримчанин Геннадій Афанасьєв розповів про тортури, які над ним влаштовували окупанти в анексованому Криму та на території РФ.

В інтерв'ю Українськый правді він сказав, що його схопили 9 травня 2014 року в Сімферополі після параду на День перемоги, на якому він йшов з портретом прадіда. На нього накинулися хлопці в цивільному з автоматами і заштовхали до машини, де на голову наділи мішок. Поки їхали, Афанасьєва били в живіт і в голову, погрожували, що везуть до лісу, де він буде сам собі рити могилу.

Після обшуку вдома його відвезли до місця тимчасового утримання на 10 днів. Йому не надали адвоката, присутні на допиті були лише слідчі з Москви й "дуже великі хлопців з Кавказу, співробітники ФСБ".

"Я був прикутий до залізного столу. Спочатку вони розмовляли, погрожували, я нічого не казав. У перший день було просто биття. Підняли до другого поверху - там спеціальні люди і слідчий. Знову ставили різні питання. Зрозумівши, що я не знаю фактів, які їх цікавлять, почали вимагати дати свідчення проти себе. Що я зізнаюся в тому, що нібито хотів підірвати пам'ятник Вічного вогню 9 травня", - розповів Афанасьєв.

Потім кати вдягли боксерські рукавиці й били ними по голові Афанасьєва - аби не було синців. Протягом 10 днів йому не давали їжі й унеможливлювали сон. Протягом перших п'яти днів на голову одягали пакет й душили. Згодом на Афанасьєва почали вдягали протигаз на голову зі шлангом, відкручували нижній клапан і бризкали туди балончиком - починалося блювання, він починав захлинатися. Слідчі давали понюхати нашатир і повторювали катування знову.

"Продовжилося тим, що під'єднували електричні дроти до статевих органів - і били струмом. Якщо удушення ще можна було витримати, це вже був інший біль. Так змушували ставити підписи на документах... Я розумів, що там. Я бачив, що написано. Але я сам власноруч не писав, все було вже заготовлено, весь текст", - розповів колишній бранець.

Майже під кінець, коли кати вимагали укласти з ними угоду, Афанасьєва роздягли, поклали на підлогу, стали тримати і водити коло тіла паяльником.

"Найголовніше - у мене є мама - і вони погрожували добратися до неї. Це подіяло...", - додав Афанасьєв.

За рік у суді він зізнався, що ці свідчення дав під тортурами, після чого оперативники ФСБ у Ростові влаштували побиття. У колонії в республіці Комі в речі Афанасьєва підкинули лезо, через що кримського активіста відразу перевели з карантину до штрафного ізолятора, а потім до бараку суворого режиму. За його словами, там "все заборонено": не можна сидіти й лежати. Саме там він важко захворів.

Рекомендуємо прочитати

Організатори Євробачення прокоментували введення санкцій проти України

В Європейській мовній спілці (ЕВU) прокоментували інформацію про те, що Україну можуть тимчасово виключити з конкурсу через заборону виступати учасниці від Росії....

Це може бути цікавим

В НБУ заговорили о повышении тарифов на отопление и газ

Прогнозируя инфляцию на этот год, работники финансового регулятора предусмотрели повышение цен на газ и отопление с октября....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Бойовики проти участі Червоного хреста в обміні заручниками

Бойовики, які були присутні разом з російською стороною на переговорах Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, знову відхилили пропозицію української сторони про участь Міжнародного комітету Червоного Хреста в процесі обміну заручниками....