Чому Росія запросила одеських сепаратистів

Москва робить ставку на організацію всередині України проросійської «п'ятої колони». Про це у своєму блозі на НВ пише політолог Сергій Таран

Українців Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенко, утримуваних в Росії, обміняли на одеських організаторів і учасників так званої "Народної ради Бессарабії" Олену Глищинську та Віталія Діденка.

Російська сторона зацікавилася не рядовими вояками, полоненими десь в зоні АТО, а агентами, які роздували сепаратистські настрої. Солдати, які потрапили в полон, цікавлять Кремль менше, ніж агенти, інфільтровані в українське суспільство для розхитування ситуації зсередини.

Звичайні солдати в Росії ніколи не цінувалися. Їхнє життя завжди була досить дешевим. Солдат – лише пішак у грі. Тим часом, у агента є свої зв'язки. Агент може заговорити і розповісти ту інформацію, яку його координатори хотіли б зберегти в таємниці. Крім того, Росія робить ставку на організацію всередині України проросійської «п'ятої колони». Стратегія Кремля змінилася: якщо раніше там розраховували домогтися своїх цілей за допомогою армії, то сьогодні – шляхом розхитування ситуації всередині країни. Таким чином, цінність російських агентів в Україні, їх зв'язків і контактів дуже висока для РФ.

Читайте також: Пєсков прокоментував обмін одеських журналістів на Солошенка і Афанасьєва

Проте, незважаючи ні на що, потрібно витягати наших патріотів з полону. І якщо за це доведеться заплатити якусь ціну, відступати не можна. В Україні вже склалася чітка тенденція, що життя кожного солдата надзвичайно важливе. Це нормальне ставлення – як у будь-якій нормальній європейській армії, на відміну від Росії, де солдат не рахують.

В Ізраїлі заради звільнення одного солдата видали декілька сотень терористів. Більш того, якщо ізраїльський солдат потрапив у полон, він не просто може, але повинен розповісти всі відомі йому відомості по максимуму, щоб зберегти собі життя. В ізраїльській армії вважають так: якщо солдат живий, отже, його можна звільнити. Подібне ставлення до своїх громадян характерно для західного світу, де людське життя цінується більше, ніж у тоталітарних імперіях. Так, нам потрібні обміни, щоб витягувати своїх воїнів, своїх патріотів.

Читайте також: Две трети работы для возвращения Афанасьева сделала его мама — активист

Рекомендуємо прочитати

Частину киян залишать без холодної води через ремонти

27-28 липня буде обмежено водопостачання низки будинків Шевченківського та Дарницького районів у зв’язку з ремонтними роботами....

Це може бути цікавим

Російський підприємець розповів, як ФСБ організувала вторгнення в Грузію

Російський підприємець Євгеній Чичваркін, який брав участь у передвиборній кампанії Дмитра Медведєва у 2008 році, розповів, як спецслужби РФ організували вторгненн....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Нова військово-морська доктрина Путіна

Військово-морська стратегія Росії нічим суттєво не відрізняється від загальної....