В Україну їде американський екс-прокурор, яка ув’язнила Павла Лазаренка

Україну відвідає відома антикорупціонерка, колишній федеральний прокурор в США Марта Борщ. Вона домоглася ув’язнення українського екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка. Цій жінці вдалося те, що не під силу багатьом чоловікам – вона спромоглася вперше в історії США довести до засудження іноземного високопосадовця за відмивання грошей, які були здобуті в результаті закордонної корупції.

22 червня о 19:00 Борщ прочитає публічну лекцію-дискусію на тему «Як посадити корупціонера. Справа Лазаренка». Захід відбудеться в Антикорупційному Хабі в KMART YARD за адресою вул. Іллінська, 9 (вхід через прохідну НаУКМА на Волоській 8/5).

Після плідного і корисного візиту в Україну голови правління Transparency International Хосе Уґаса ТІ Україна і Центр протидії корупції спільно з Посольством США вирішили запросити пані Борщ як американського експерта, що була залучена в український контекст і знайома з особливостями української корупції. Помічниця прокурора США розслідувала кримінальну справу проти Лазаренка протягом шести років. Борщ домоглася визнання Лазаренка винним за всіма пунктами звинувачення, в результаті чого його ув’язнили, а після завершення справи вдалася до приватної юридичної практики. Це була справа проти одного із найодіозніших корупціонерів світу. За часи свого прем’єрства у 1996-97 рр. Лазаренко примудрився вкрасти з бюджету 200 млн доларів, що дорівнювало 0,4% ВВП країни.

Під час лекції американка розповість подробиці розслідування справи Лазаренка, а саме про співпрацю з українською стороною, збір доказів, відносини з підсудним, а також дасть свою оцінку феномену ув’язнення українського корупціонера в США. Також Борщ висловить своє бачення щодо протидії корупціонерам-високопосадовцям в Україні.

Одним із завдань візиту Марти Борщ до України буде навчання детективів НАБУ та антикорупційних прокурорів реальним прийомам викриття корупції на найвищому рівні. Боротьба з елітарною корупцією – це найскладніше та найнебезпечніше завдання, яке взяли на себе спеціалісти з новостворених державних антикорупційних інституцій.  Співробітникам буде вкрай важливо дізнатися про антикорупційний досвід США - країни, якій в цілому вдалося здолати елітарну корупцією. Також тренінги допоможуть дати поштовх справам проти колишнього президента Віктора Януковича, визнаного Transparency International найбільшим корупціонером сьогодення.

Довідково: Марта Борщ – досвідчений юрист. 12 років пропрацювала федеральним прокурором у Прокуратурі Північного округу Каліфорнії. Протягом двох років очолювала відділ по боротьбі із організованою злочинністю та протягом року вона керувала відділом боротьби із шахрайством у галузі цінних паперів.Після закінчення кар’єри федерального прокурора 7 років буда партнером міжнародної юридичної фірми Jones Day, після чого заснувала власну юридичну компанію. Має ступінь з російської мови.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Група невідомих молодиків захопила кабінет голови Держгеології у Києві

Невідомі особи захопили кабінет голови Державної служби геології та надр України у Києві....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Розкрито перші подробиці про новий смартфон Samsung Galaxy S9

Корпорація Samsung почала розробку нового флагмана Galaxy S9....