Через складності на Одеській митниці, яка фактично призупинила розмитнення вантажів, українські виробники одягу залишилися без сировини і вже зараз змушені частково припиняти роботу своїх швейних цехів.

Про це повідомила директор з маркетингу інтернет-магазин одягу та взуття LeBoutique Юлія Шилова.

«Українські виробники зазвичай шиють невеликими партіями. Станом на зараз ходових тканин немає вже більше двох тижнів. Тому всі швейники, щоб не простоювати і не втрачати продажу і гроші спочатку літнього сезону, скуповують все, що є в наявності, навіть непопулярні тканини і старі залишки. Якщо ситуація буде тривати, то річний асортимент буде не дуже різноманітним», — повідомляє Юлія Шилова.

За її словами, якщо труднощі «розмитнення» товарів в Одесі триватимуть до серпня, постраждають осінні колекції, оскільки постачальники не зможуть забезпечити модну палітру. До того ж сезонні колекції від національних виробників ризикують з’явитися пізніше звичайного.

«Ми теж зіткнулися з дефіцитом тканин, коли формували закупівлю для пошиття одягу під власною торговою маркою. Ми відібрали кілька тканин, але через тиждень у продавців з двох контейнерів не залишилося нічого», — констатує Юлія Шилова.

У той же час у системному роздробу особливих проблем, пов’язаних з нинішньою ситуацією на Одеській митниці, не буде.

«Системний роздріб ввіз літні колекції давно, і дефіцит пропозиції їм не загрожує. Але якщо проблеми на Одеській митниці затягнутися ще на пару тижнів, то частково під загрозою опиниться осіння колекція — вона може з’явитися пізніше. Крім того, потрібно розуміти, що якщо на митниці реально пішла боротьба з контрабандою, то ціни у багатьох рітейлерів виростуть на 20-30%», — резюмує Юлія Шилова.загрузка...

Читайте також