Гроші батьків чи престиж? Опитування показало, як українці обирають виші

Гроші батьків чи престиж? Опитування показало, як українці обирають виші

53% українських студентів обирають виш, враховуючи можливість подальшого працевлаштування. Ще 42% зважає на свою зацікавленість професією, а от 25% покладає надії на зв’язки та фінансові можливості своїх батьків. Такі дані опитування наводить компанія Research & Branding Group.

У травні 2016 року респондентів опитали, чому вони обрали свій навчальний заклад.

-Варто зазначити, що, порівняно з даними аналогічного опитування, проведеного у березні 2010 року, ієрархія важливих чинників при виборі вишу практично не змінилася. Найбільш істотним є зниження на 7% сподівань на можливості батьків та на 5% — можливості подальшого працевлаштування, — йдеться у висновку соціологів.

Серед цих факторів є регіональні особливості. Так, можливість працевлаштування виявилась важливішою для абітурієнтів Сходу України (65%) і найменш важливою — для жителів південних і західних областей (45-46%).

Можливості батьків найчастіше враховують на Півдні України (38%), а найрідше — у східних областях (16%).

На Західній Україні частіше, ніж в інших регіонах, респонденти назвали визначальним фактором призначення чи покликання (35%), тоді як на Сході та Півдні таких усього 7-10%.

Коли навчальний заклад вже обрано, при вступі одна частина студентів схильна розраховувати винятково на себе: на свої знання (46%) або в крайньому випадку — на медаль (3%).

Читайте також: Більше половини британців підтримують вихід з ЄС – опитуваннязагрузка...

Читайте також

Коментарі