Українці вимагають запровадження електронного урядування

У Верховній Раді, у Кабміні, у Адміністрації Президента та інших владних кабінетах зібралася критична кількість людей необхідних для запровадження електронного урядування як на центральному рівні, так і на місцях, – про це заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час свого виступу на Форумі “Майбутнє електронного врядування в Україні”, який провів Центр “Ейдос”. Він висловив сподівання, що ці люди і в подальшому продовжать реформувати країну. І подібно до того, як це було на Майдані під час Революції Гідності, пліч-о-пліч змінять стару прогнилу систему на сучасну та інноваційну.

Свою позицію щодо електронного урядування офіційним листом-привітанням передав також Премєр-міністр України Володимир Гройсман: “Напрямок Електронного урядування - важлива політика, яка сприяє ефективності та прозорості управлінських процесів на рівні Уряду, регіонів, органів місцевого самоврядування. Електронне урядування є важливим кроком для здешевлення надання послуг населенню, а також усунення чиновника від прийняття рішення, усунення надмірної бюрократії при взаємодії громадян і влади. Електронні системи управління сприяють новому рівню надання послуг громадянам, доступу до інформації та формуванню довіри до влади”. Також Премєр зазначив, що уряд під його головуванням буде і надалі максимально ефективно впроваджувати е-урядування. Представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, які були присутні на Форумі, підтримали слова Гройсмана і поділилися своїм баченням з впровадження онлайн-систем у владі.

Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків зауважив: “Світ уже давно цифровий. Сьогодні у всіх галузях ми говоримо про цифрові технології. Але лише в українській владі існує безліч регуляторних ситуацій, які заважають працювати швидко, ефективно, на випередження. Тому сьогодні наше основне завдання максимально спростити доступ громадян до влади через цифрові сервіси. І зробити це треба якомога швидше.”

Також час Форуму було презентовано результати проекту, який стосується впровадження роботи порталу “Відкритий бюджет”. Наразі 24 органи місцевого самоврядування впровадили систему Відкритий Бюджет, а близько 70 уже зареєструвалися і разом із нашими експертами Віктором, Тараном, Володимиром Тарнаєм та Сергієм Кареліним активно працюють над її впровадженням.

На завершення Форуму виступили чиновники та активісти, які займаються впровадженням е-урядування у регіонах. За їх словами найбільшою проблемою на місцях є незацікавленість чиновників іти у ногу із часом, а ще більше вони незацікавлені показувати громадянам куди витрачають кошти, отримані у зв’язку із децентралізацією влади.

Рекомендуємо прочитати

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

Це може бути цікавим

Суперкомпьютеры IBM позволят улучшить глобальные прогнозы погоды

Дочернее подразделение IBM The Weather Company заключило партнёрское соглашение с UCAR (University Corporation for Academic Research) и NCAR (National Center for Atmospheric Research)....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Сміттєва криза в Львові: як львів'яни стали заручниками політичних ігор

Керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб розповів, як цю ситуацію використовують у політичних іграх та чому мер Львова Андрій Садовий несе персональну відпов....