НАТО vs Росія: хто кому загрожує

Росія здатна на все. Готуватись потрібно до будь-яких, навіть найгірших варіантів. Про це у своєму блозі на НВ пише російський політолог Андрій Піонтковський.

Розгортання ротаційних військ НАТО і США в країнах Східної Європи є прямою реакцією Заходу на постійні погрози Росії на адресу балтійських країн. Сама концепція «русского міра» передбачає захист російськомовних у всьому світі.

На прикладі України ми бачили, у що цей захист виливається: приходять «зелені чоловічки» і оголошують, що мають намір захищати росіян. Щоб цього не сталося, в балтійських країнах повинні бути розташовані контингенти союзницьких сил.

Таким чином, саме НАТО реагує на агресивні дії Росії, а не навпаки. Під таким кутом потрібно розглядати це питання. Коли кажуть, що Росія може якимось чином відреагувати на нарощування військового потенціалу альянсу в східноєвропейському регіоні, відбувається підміна понять, причому нав'язана російською пропагандою.

Заходи, що вживаються Північноатлантичним альянсом щодо запобігання потенційної військової агресії РФ у країнах Балтії - досить скромні. Росія прекрасно знає, що альянс ніколи не нападе на неї. Захід насилу збирає по одному батальйону для захисту східних рубежів. Тому наратив Кремля про те, що альянс нібито оточує і загрожує Росії – лише вигадка російської пропаганди, яка, тим не менш, може бути використана як привід для агресії і виправдання її в очах російського населення та світової громадськості.

Нещодавно голова Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що Росія не буде спокійно дивитися, як «утискають російськомовних», відзначивши серед «утискаючих» країн Латвію, Естонію і Україну. Що це, якщо не загроза військового втручання?

Чого очікувати від Кремля далі, складно сказати. Два роки тому ніхто і припустити не міг, що РФ анексує Крим. Зрозуміло лише одне: Росія здатна на все. І потрібно готуватися до будь-яких, навіть найгірших варіантів.

Разом з тим, Донбас для Кремля більше не цікавий. Там нічого не залишилося для телевізійної картинки. Подальший наступ загрожує більш жорсткою відсіччю української армії, наданням Україні летальної зброї і посиленням санкцій. Що найголовніше, Кремль, нарешті, зрозумів, що в Україні його ніхто не підтримує, хоча на це була зроблена початкова ставка. Проект «Новоросія» довелося закрити. Тепер вони намагаються мирним шляхом заштовхнути ДЛНР в Україну, щоб невизнані республіки перетворилися на «ракову пухлину» країни. Військовими методами Кремль, очевидно, нічого не досягне.

Рекомендуємо прочитати

Российские спецслужбы нацелилиссь на отделение Калифорнии

***Екатеринбург - этот провинциальный российский город, расположенный примерно в 1600 километрах к востоку от Москвы, не самое подходящее место для того, чтобы обнаружить там лидера одного из наименее вероятных оппозиционных президенту Трампу направлений....

Це може бути цікавим

Суб’єктність України: знайти нішу, зберегти легітимність

***Найбільшими загрозами для України в цьому році є нездатність еліт домовитися про пріоритети, незадоволення мас їх положенням (що випливає з геополітичної ролі держави) та втрата цікавості з боку партнерів....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У России не будет "медового месяца" с Трампом

Однако по-прежнему неясно, как будут развиваться отношения между Трампом и Конгрессом, судебной властью да и его собственной администрацией тоже....