Інтернет-тролі: як їх зупинити

Суперчки в інтернеті, що переходять в особисті образи, вже давно стали традицією в російськомовному інтернет-просторі й далеко за його межами. Останній яскравий приклад ‒ твіттер найвідомішої домогосподарки з Британії. Джоан Роулінг опублікувала пост зі словами підтримки України на «Євробаченні». У відповідь російські інтернет-користувачі не скупилися на «компліменти». Образливі коментарі в бік Джамали й України залишали й під іншими постами в різних соціальних мережах. Здавалося б, виходу з цієї ситуації не існує ‒ це свобода слова і лихослів'я. Однак світовий досвід свідчить про зворотне, стверджує директор з розвитку бізнесу «Fly Україна» Андрій Шевчук.

Соціальні мережі як нові засоби комунікації стали зручним місцем для висловлення власної думки. На думку більшості людей, особливо з нашим менталітетом, робити це можна абсолютно безкарно. Як не дивно, стосується це не тільки підлітків.

Погрози, шахрайство, образи честі та гідності, доведення до самогубства ‒ це злочини, які тягнуть за собою різну ступінь покарання. І неважливо, піддається людина подібним атакам у реальному житті чи на просторах інтернету.

Демократичні держави розробили більш адекватний інструментарій для притягнення до відповідальності любителів образ в інтернеті. В авангарді цього процесу стоїть Нова Зеландія. У 2015 році там прийняли перший у світі закон для боротьби з інтернет-троллінгом. Інтернет-хуліганство стало адміністративно карним злочином. Штраф за очевидний образливий коментар становить 200 000 новозеландських доларів (близько 3,5 млн гривень), а повідомлення з образами оцінили в 50 000 (понад 900 000 гривень).

Жорстко регулюється культура спілкування в соціальних мережах і в ОАЕ. Там не терплять хамства навіть у смайликах. За ненормативну лексику в інтернеті або непотрібні смайли громадянину Еміратів загрожує штраф у розмірі до 250 000 дирхам (близько 1,7 млн гривень) або тюремне ув'язнення.

В Америці вже кілька років за створення фальшивих акаунтів на Facebook можна отримати цілком реальний термін – до 12 місяців. Більш ніж актуальною є проблема образ у світовій павутині і для Великобританії ‒ за даними The Guardian, в 2015 році половина заяв у поліцію Великобританії мала відношення до онлайн-активності.

Врегулювання питання інтернет-троллінгу, а також притягнення до відповідальності за образу та наклеп у соцмережах могло б істотно змінити не тільки наповнення фейсбук-стрічки, а й політичну кон'юнктуру.

Перша спроба врегулювати це питання в Україні провалилася кілька років тому. Закінчилося все, як у бородатому жарті: що б не будували ‒ виходить комунізм. Покарання за наклеп і образу мало стати частиною системної цензури. В середині квітня поточного року депутати зробили другу спробу. У парламенті зареєстрували проект закону про контроль інформації в інтернеті. Згідно з текстом проекту, поширювати відомості, які «ганьблять честь, гідність чи ділову репутацію людини», в Мережі буде заборонено.

Правда, в нинішньому вигляді він абсолютно безглуздий. Єдина міра покарання, запропонована законодавцями ‒ видалення образливої чи недостовірної інформації. Про адміністративну або кримінальну відповідальність не йдеться. Це те саме, що боротися з млинами, при цьому досить затратно як в ресурсному, так і у фінансовому обчисленні.

джерело: Forbes

Рекомендуємо прочитати

Вятрович рассказал, чем хочет заменить Арку дружбы народов в Киеве

Украинский институт национальной памяти выступает за создание в Киеве на месте Арки дружбы народов национального пантеона украинцев....

Це може бути цікавим

СБУ спіймала інформатора терористів "ДНР"

Співробітники Служби безпеки України затримали на Запоріжжі інформатора так званої «інформаційної служби політвідділу міністерства оборони» терористичної орга....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Лідер німецьких євроскептиків заявив, що РФ ніколи не поверне Крим

Антиросійські санкції марні, Росія все одно ніколи не поверне Крим....