Ющенко привласнив кошти на «Лікарню майбутнього», — Москаль

Ющенко привласнив кошти на «Лікарню майбутнього», — Москаль

Всі внески олігархів в проект «Лікарня майбутнього» були розграбовані самим екс-президентом Віктором Ющенко. Про це повідомив губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль, опублікувавши документи на підтвердження своїх слів.

— Оприлюднено перший документ про політичну корупцію Президента Віктора Ющенка. Надаю для ознайомлення громадськості та Національного антикорупційного бюро України узагальнену інформацію про фінансування «Лікарні майбутнього»великим бізнесом, тодішнім опозиційними політиками і різними фондами, — написав Москаль.

З його слів загальна сума отриманих грошей — 44,5 мільйона доларів і понад 17 млн гривень. Губернатор зазначив, що в період правління Ющенка курс гривні до долара був спочатку 5, а потім 8 грн.

Крім цих благодійників була маса інших, в тому числі простих громадян, які в цілому теж внесли величезну суму грошей на будівництво розрекламованої Ющенком дитячої лікарні.

— В результаті немає ні лікарні, ні грошей. Як юрист, я оцінюю ці «благодійні внески» в якості хабара Президенту України. За який в будь-який правовій державі екс-президент був би притягнутий до кримінальної відповідальності і засуджений. В Україні Ющенка щодо закону Савченко навіть вже б вийшов на свободу, — зробив свій висновок Москаль.

Губернатор також опублікував таблицю з узагальненою інформацією про фінансування «Лікарні майбутнього» великим бізнесом, тодішніми опозиційними політиками і різними фондами. З його слів, вона призначена для НАБУ і «для ознайомлення громадськості».

Нагадаємо, що в грудні 2005 року президент видав указ про створення «Лікарні майбутнього». У вересні наступного року Катерина Ющенко зареєструвала благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього», який повинен був залучити до створення проекту кошти меценатів та іноземних інвесторів. Масштабна рекламна кампанія завершилася телемарафоном в грудні 2006-го, під час якого прості українці перераховували на створення фонду по 5 гривень, що на той час дорівнювало 1 долару.загрузка...

Читайте також