Ринок праці: головні тенденції травня 2016

За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, у травні на ринку праці спостерігалось зростання активності роботодавців і незначний спад активності пошукачів. Кількість вакансій збільшилась на 5%, кількість нових резюме знизилась на 4% у порівнянні з минулим місяцем. В цілому на сайті було розміщено більше 20 тис. вакансій і понад 56 тис. резюме.

У попередньому місяці ринок праці продемонстрував зростання активності роботодавців і невеликий спад активності пошукачів, що пояснюється сезонністю і традиційно великою кількістю вихідних.

В першу чергу спостерігалось зростання вакансій у тих проф. сферах, які передбачають появу сезонних пропозицій – робочий персонал, початок кар'єри/студенти, транспорт і логістика. Крім того, зросла кількість вакансій для медиків та фармацевтів, а також спеціалістів у галузі безпеки. Найбільше вакансій розміщували в таких проф. областях як продажі, IT, маркетинг і реклама, адміністративний персонал, початок кар'єри і студенти. Менше у порівнянні з квітнем пропонували роботу спеціалістам в галузі консалтингу, топ-менеджерам, HR-ам і тренерам, а також юристам й IT-спеціалістам.

Найбільшим приріст вакансій був у Волинській, Хмельницькій, Чернівецькій, Тернопільській та Черкаській областях. Знизилась кількість вакансій у Херсоні і практично нульовим був приріст в Чернігові і Вінниці. Традиційно лідерами за кількістю вакансій є Київ, Харків, Одеса. Дніпропетровськ та Львів.

Найбільший спад активності пошукачів спостерігався в таких проф. областях як консалтинг, державна служба, адміністративний персонал та безпека. Практично не змінилась кількість нових резюме від працівників освіти, топ-менеджерів, представників галузі обслуговування і туризму. Найбільш численними за кількістю резюме залишаються IT, продажі, бухгалтерія та виробництво. Лідерами в розміщенні резюме були студенти і спеціалісти початкового рівня.

Позитивна динаміка за приростом резюме спостерігалась в Сумах, Донецьку та Житомирі. Практично не змінилась ситуація в Тернопільській та Чернівецькій областях. Помітно знизилась активність пошукачів в Івано-Франківську, Чернігові, Луцьку та Дніпропетровську.

Як і раніше найвищі зарплати пропонують IT-спеціалістам. Йдеться не лише про розробників ПО, а й про support, інтернет-маркетологів і веб-аналітиків. Щоправда тут зарплати вказують у національній валюті. Також на зарплату в доларовому еквіваленті можуть розраховувати претенденти на керівні посади у міжнародні компанії, а також компанії, які займаються інвестиційною діяльністю. Обов'язкова вимога для «дорогих» спеціалістів – знання англійської на високому рівні та досвід роботи у міжнародних проектах. Слід зазначити, що роботодавці стали частіше вказувати розмір винагороди – у травні із зазначенням зарплат було опубліковано третину від загального числа вакансій.

Рекомендуємо прочитати

Хакеры взломали страницу канала HBO и "Игры престолов"

Пресловутые хакеры взломали аккаунты американского развлекательного телеканала HBO в Facebook и Twitter....

Це може бути цікавим

Відомий тренер обізвав Ломаченка клоуном

Відомий американський тренер Фредді Роуч розкритикував українського боксера Василя Ломаченка за знущання над суперником....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як працюватиме метро на День Незалежності

На День Незалежності, 24 серпня, зранку та до закінчення офіційних заходів станції столичного метро Майдан Незалежності та Хрещатик не працюватимуть на вхід та вих....