Ринок праці: головні тенденції травня 2016

За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, у травні на ринку праці спостерігалось зростання активності роботодавців і незначний спад активності пошукачів. Кількість вакансій збільшилась на 5%, кількість нових резюме знизилась на 4% у порівнянні з минулим місяцем. В цілому на сайті було розміщено більше 20 тис. вакансій і понад 56 тис. резюме.

У попередньому місяці ринок праці продемонстрував зростання активності роботодавців і невеликий спад активності пошукачів, що пояснюється сезонністю і традиційно великою кількістю вихідних.

В першу чергу спостерігалось зростання вакансій у тих проф. сферах, які передбачають появу сезонних пропозицій – робочий персонал, початок кар'єри/студенти, транспорт і логістика. Крім того, зросла кількість вакансій для медиків та фармацевтів, а також спеціалістів у галузі безпеки. Найбільше вакансій розміщували в таких проф. областях як продажі, IT, маркетинг і реклама, адміністративний персонал, початок кар'єри і студенти. Менше у порівнянні з квітнем пропонували роботу спеціалістам в галузі консалтингу, топ-менеджерам, HR-ам і тренерам, а також юристам й IT-спеціалістам.

Найбільшим приріст вакансій був у Волинській, Хмельницькій, Чернівецькій, Тернопільській та Черкаській областях. Знизилась кількість вакансій у Херсоні і практично нульовим був приріст в Чернігові і Вінниці. Традиційно лідерами за кількістю вакансій є Київ, Харків, Одеса. Дніпропетровськ та Львів.

Найбільший спад активності пошукачів спостерігався в таких проф. областях як консалтинг, державна служба, адміністративний персонал та безпека. Практично не змінилась кількість нових резюме від працівників освіти, топ-менеджерів, представників галузі обслуговування і туризму. Найбільш численними за кількістю резюме залишаються IT, продажі, бухгалтерія та виробництво. Лідерами в розміщенні резюме були студенти і спеціалісти початкового рівня.

Позитивна динаміка за приростом резюме спостерігалась в Сумах, Донецьку та Житомирі. Практично не змінилась ситуація в Тернопільській та Чернівецькій областях. Помітно знизилась активність пошукачів в Івано-Франківську, Чернігові, Луцьку та Дніпропетровську.

Як і раніше найвищі зарплати пропонують IT-спеціалістам. Йдеться не лише про розробників ПО, а й про support, інтернет-маркетологів і веб-аналітиків. Щоправда тут зарплати вказують у національній валюті. Також на зарплату в доларовому еквіваленті можуть розраховувати претенденти на керівні посади у міжнародні компанії, а також компанії, які займаються інвестиційною діяльністю. Обов'язкова вимога для «дорогих» спеціалістів – знання англійської на високому рівні та досвід роботи у міжнародних проектах. Слід зазначити, що роботодавці стали частіше вказувати розмір винагороди – у травні із зазначенням зарплат було опубліковано третину від загального числа вакансій.

Рекомендуємо прочитати

Російський підприємець розповів, як ФСБ організувала вторгнення в Грузію

Російський підприємець Євгеній Чичваркін, який брав участь у передвиборній кампанії Дмитра Медведєва у 2008 році, розповів, як спецслужби РФ організували вторгненн....

Це може бути цікавим

Минобороны РФ объяснило, зачем наращивает войска на юге страны

В России заявили, что вынуждены повышать боевые возможности Южного военного округа для "нейтрализации угроз национальной безопасности"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін погодив зменшення швидкості на дорогах в населених пунктах

Міністерство інфраструктури України погодило проект постанови Кабміну, який має на меті зменшити кількість ДТП на дорогах шляхом зменшення максимально дозволено....