Кличко поділився своїм рецептом боротьби зі СНІДом

Кличко поділився своїм рецептом боротьби зі СНІДом

У боротьбі з епідемією з ВІЛ/СНІД Київ об’єднав зусилля з громадськими організаціями, які теж опікуються цією проблемою. А також столиця України виступає з ініціативою розповсюдити програму боротьби зі СНІДом на інші міста України. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив у своєму виступі у Нью-Йорку на міжнародній конференції щодо боротьби зі СНІДом Fast-Track Cities: Ending The AIDS Epidemic.

Мер відзначив, що в останні роки в Києві щорічно виявляють близько 3 тисяч ВІЛ-позитивних осіб, реєструють ж до 1,5 тисяч осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. “Загалом в 2015 році виявлено більше 2800 випадків ВІЛ-інфекції, та лише 1300 осіб стали на медичне спостереження. Тобто, менше половини!” – наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що проблема СНІДу – це проблема не однієї окремої країни чи якогось одного міста, — ця хвороба є загрозою і викликом усьому світу. “Одна четверта всіх людей, що живуть з ВІЛ мешкає в 200 великих містах. І Київ входить до цих двохсот міст світу, які спільними діями можуть подолати глобальну епідемію СНІДу”, — зазначив Київський міський голова.

Саме тому, відзначив Віталій Кличко, 6 квітня у Києві була підписана Паризька Декларація. “Таким чином ми включили Київ в програму прискорення заходів у боротьбі зі СНІДом. Я впевнений, це — крок до подолання епідемії ВІЛ в усій Україні. І я, як голова Асоціації міст України, пропоную розповсюдити програму Fast-Track Cities на інші міста нашої країни”, — сказав Віталій Кличко.

Мер Києва в рамках конференції зустрівся з глобальним координаторам програми США з ВІЛ/СНІДу, послом Деборою Біркс. Він подякував, що за програмою «Пепфар» на наступний рік Києву планують надати додатково 1,6 млн доларів. «Це буде значною підтримкою для покращення надання послуг ВІЛ-інфікованим»,- наголосив Кличко.

Урядова програма США з профілактики ВІЛ/СНІДу «Пепфар» була заснована у 2001 році президентом США Джорджем Бушем-молодшим. З того часу американський уряд виділяє мільярди доларів на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу в 33-х країнах світу. Серед пріоритетних країн — Україна. На наступних 5 років уряд Сполучених Штатів виділяє 15 мільярдів доларів на фінансування програми. Для України додатково планують надати 9,4 мільйона доларів, з них 1,6 млн — Києву. Всього фінансування ВІЛ-програм в рамках «Пепфар» для України становитиме близько 30 мільйонів доларів на наступний рік (починаючи з жовтня 2016-ого).

Раніше програма працювала з Києвом через міжнародні організації, сьогодні ж кошти виділятимуть безпосередньо українській столиці.

Вперше на міжнародній конференції Fast-Track Cities Київ був представлений і владою столиці і представниками громадських організацій. І став єдиним таким містом на заході в Нью-Йорку.

«Це велике досягнення, і сьогодні на конференції всі відзначили, що Київ — єдине місто, яке виступило з представниками громадянського суспільства. І це підтвердження того, що ми працюємо разом,- зазначила директор з інновацій та розвитку всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) Ольга Гвоздецька. — І нам приємно, що київська влада реагує і відповідає на ті запити, які існують. І, я впевнена, що спільними зусиллями нам вдасться все-таки зупинити епідемію, яка поширюється. Почнемо з Києва, а потім — охопимо і всю Україну», — підкреслила Гвоздецька.

Віталій Кличко зауважив, що у лютому взяв участь у міжнародній конференції у Вашингтоні щодо подолання бідності і СНІДу в містах. “Я запевнив учасників конференції і донорські організації, що Київ готовий до активної співпраці зі світовою спільнотою для подолання СНІДу і міська влада докладе всіх зусиль для ефективних результатів у боротьбі з цією “чумою 21-ого століття”, — наголосив Київський міський голова. — Тому наше завдання — охопити більше людей тестуванням, діагностикою на ВІЛ, здійснювати профілактичні заходи, допомагати хворим. Тільки об’єднавши наші зусилля — і міської влади, і держав, і усіх організацій, які займаються боротьбою зі СНІДом, — ми можемо подолати цю велику загрозу”, — наголосив мер Києва.загрузка...

Читайте також