Кличко поділився своїм рецептом боротьби зі СНІДом

У боротьбі з епідемією з ВІЛ/СНІД Київ об'єднав зусилля з громадськими організаціями, які теж опікуються цією проблемою. А також столиця України виступає з ініціативою розповсюдити програму боротьби зі СНІДом на інші міста України. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив у своєму виступі у Нью-Йорку на міжнародній конференції щодо боротьби зі СНІДом Fast-Track Cities: Ending The AIDS Epidemic.

Мер відзначив, що в останні роки в Києві щорічно виявляють близько 3 тисяч ВІЛ-позитивних осіб, реєструють ж до 1,5 тисяч осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. “Загалом в 2015 році виявлено більше 2800 випадків ВІЛ-інфекції, та лише 1300 осіб стали на медичне спостереження. Тобто, менше половини!” – наголосив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що проблема СНІДу – це проблема не однієї окремої країни чи якогось одного міста, - ця хвороба є загрозою і викликом усьому світу. “Одна четверта всіх людей, що живуть з ВІЛ мешкає в 200 великих містах. І Київ входить до цих двохсот міст світу, які спільними діями можуть подолати глобальну епідемію СНІДу”, - зазначив Київський міський голова.

Саме тому, відзначив Віталій Кличко, 6 квітня у Києві була підписана Паризька Декларація. “Таким чином ми включили Київ в програму прискорення заходів у боротьбі зі СНІДом. Я впевнений, це - крок до подолання епідемії ВІЛ в усій Україні. І я, як голова Асоціації міст України, пропоную розповсюдити програму Fast-Track Cities на інші міста нашої країни”, - сказав Віталій Кличко.

Мер Києва в рамках конференції зустрівся з глобальним координаторам програми США з ВІЛ/СНІДу, послом Деборою Біркс. Він подякував, що за програмою "Пепфар" на наступний рік Києву планують надати додатково 1,6 млн доларів. "Це буде значною підтримкою для покращення надання послуг ВІЛ-інфікованим",- наголосив Кличко.

Урядова програма США з профілактики ВІЛ/СНІДу "Пепфар" була заснована у 2001 році президентом США Джорджем Бушем-молодшим. З того часу американський уряд виділяє мільярди доларів на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу в 33-х країнах світу. Серед пріоритетних країн - Україна. На наступних 5 років уряд Сполучених Штатів виділяє 15 мільярдів доларів на фінансування програми. Для України додатково планують надати 9,4 мільйона доларів, з них 1,6 млн - Києву. Всього фінансування ВІЛ-програм в рамках "Пепфар" для України становитиме близько 30 мільйонів доларів на наступний рік (починаючи з жовтня 2016-ого).

Раніше програма працювала з Києвом через міжнародні організації, сьогодні ж кошти виділятимуть безпосередньо українській столиці.

Вперше на міжнародній конференції Fast-Track Cities Київ був представлений і владою столиці і представниками громадських організацій. І став єдиним таким містом на заході в Нью-Йорку.

"Це велике досягнення, і сьогодні на конференції всі відзначили, що Київ - єдине місто, яке виступило з представниками громадянського суспільства. І це підтвердження того, що ми працюємо разом,- зазначила директор з інновацій та розвитку всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) Ольга Гвоздецька. - І нам приємно, що київська влада реагує і відповідає на ті запити, які існують. І, я впевнена, що спільними зусиллями нам вдасться все-таки зупинити епідемію, яка поширюється. Почнемо з Києва, а потім - охопимо і всю Україну", - підкреслила Гвоздецька.

Віталій Кличко зауважив, що у лютому взяв участь у міжнародній конференції у Вашингтоні щодо подолання бідності і СНІДу в містах. “Я запевнив учасників конференції і донорські організації, що Київ готовий до активної співпраці зі світовою спільнотою для подолання СНІДу і міська влада докладе всіх зусиль для ефективних результатів у боротьбі з цією “чумою 21-ого століття”, - наголосив Київський міський голова. - Тому наше завдання - охопити більше людей тестуванням, діагностикою на ВІЛ, здійснювати профілактичні заходи, допомагати хворим. Тільки об'єднавши наші зусилля - і міської влади, і держав, і усіх організацій, які займаються боротьбою зі СНІДом, - ми можемо подолати цю велику загрозу”, - наголосив мер Києва.

Рекомендуємо прочитати

Создан браслет, который поможет не уснуть за рулем

Бессонные ночи и постоянные стрессы могут влиять на внимательность водителей....

Це може бути цікавим

Стало відомо, чи вплинув вірус "Петя" на вступну кампанію

Масштабна кібератака проти України повиливала на роботу ЄДЕБО....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве грузовик с цистерной протаранил автомобиль

В Киеве сегодня, 29 июня произошло ДТП с участием грузовика с цистерной и легкового автомобиля....