Кіпрські компанії-формальні міноритарні акціонери «Укрнафти» подали позов до Україна на суму 4,674 млрд доларів. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в уряді.

Відзначається, що мін’юст отримав офіційний позов від трьох кіпрських компаній до держави Україна на суму 4,674 млрд доларів.

Позивачі — Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited — направили вимогу до Мін’юсту після рішення на їх користь, прийнятого судом Стокгольма.

З слів джерела, три кіпрські компанії — міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта», вперше визнали (що випливає з документів) що вони підконтрольні громадянину України, Ізраїлю та Кіпру Ігорю Коломойському і громадянину Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з: 2,063 млрд доларів, яку міноритарії «Укрнафти» вимагають в рахунок втрати дивідендів; 932 млн доларів, необхідних в рахунок штрафних санкцій; 1,679 млрд доларів в рахунок втрати вартості акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджують, що, на їх думку, існують чотири основні причини для позову до України:

1. Експропріація газу, видобутого ВАТ «Укрнафта» або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК «Нафтогазу України» протягом кількох років;

2. Зміна корпоративної структури ПАТ «Укрнафта» в результаті зміни кворуму для проведення Загальних зборів акціонерів з 60% до 50%;

3. Відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління «Укрнафти»;

4. Збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називають порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов’язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії, зокрема:

1. Порушення режиму Справедливого і рівного ставлення (FET);

2. Порушення зобов’язань щодо недопущення заходів «нерозумного і недискримінаційного характеру» по відношенню до інвесторів;

3. Порушення зобов’язань з надання Інвесторам по «постійного захисту і безпеки» їх інвестицій;

4. Порушення зобов’язань по створенню такого законодавства, яке б забезпечувало ефективний захист прав інвесторів;

5. Порушення права Інвесторів призначати ключових осіб в керівництво компанії на свій розсуд;

6. Експропріація інвестицій.загрузка...

Читайте також