Коломойський вимагає від України $4,6 млрд

Кіпрські компанії-формальні міноритарні акціонери "Укрнафти" подали позов до Україна на суму 4,674 млрд доларів. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в уряді.

Відзначається, що мін'юст отримав офіційний позов від трьох кіпрських компаній до держави Україна на суму 4,674 млрд доларів.

Позивачі - Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited - направили вимогу до Мін'юсту після рішення на їх користь, прийнятого судом Стокгольма.

З слів джерела, три кіпрські компанії - міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта", вперше визнали (що випливає з документів) що вони підконтрольні громадянину України, Ізраїлю та Кіпру Ігорю Коломойському і громадянину Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з: 2,063 млрд доларів, яку міноритарії "Укрнафти" вимагають в рахунок втрати дивідендів; 932 млн доларів, необхідних в рахунок штрафних санкцій; 1,679 млрд доларів в рахунок втрати вартості акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджують, що, на їх думку, існують чотири основні причини для позову до України:

1. Експропріація газу, видобутого ВАТ "Укрнафта" або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК "Нафтогазу України" протягом кількох років;

2. Зміна корпоративної структури ПАТ "Укрнафта" в результаті зміни кворуму для проведення Загальних зборів акціонерів з 60% до 50%;

3. Відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління "Укрнафти";

4. Збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називають порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії, зокрема:

1. Порушення режиму Справедливого і рівного ставлення (FET);

2. Порушення зобов'язань щодо недопущення заходів "нерозумного і недискримінаційного характеру" по відношенню до інвесторів;

3. Порушення зобов'язань з надання Інвесторам по "постійного захисту і безпеки" їх інвестицій;

4. Порушення зобов'язань по створенню такого законодавства, яке б забезпечувало ефективний захист прав інвесторів;

5. Порушення права Інвесторів призначати ключових осіб в керівництво компанії на свій розсуд;

6. Експропріація інвестицій.

Рекомендуємо прочитати

Ученые установили, почему добавление воды улучшает вкус виски

Согласно расхожему представлению, вода способна подчеркнуть вкус напитка, если добавлять ее в виски по каплям незадолго до того, как выпить....

Це може бути цікавим

В столице сгорела автокофейня

Спасатели потушили пожар в металлическом прицепе для продажи кофе....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....