Коломойський вимагає від України $4,6 млрд

Кіпрські компанії-формальні міноритарні акціонери "Укрнафти" подали позов до Україна на суму 4,674 млрд доларів. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в уряді.

Відзначається, що мін'юст отримав офіційний позов від трьох кіпрських компаній до держави Україна на суму 4,674 млрд доларів.

Позивачі - Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited - направили вимогу до Мін'юсту після рішення на їх користь, прийнятого судом Стокгольма.

З слів джерела, три кіпрські компанії - міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта", вперше визнали (що випливає з документів) що вони підконтрольні громадянину України, Ізраїлю та Кіпру Ігорю Коломойському і громадянину Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з: 2,063 млрд доларів, яку міноритарії "Укрнафти" вимагають в рахунок втрати дивідендів; 932 млн доларів, необхідних в рахунок штрафних санкцій; 1,679 млрд доларів в рахунок втрати вартості акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджують, що, на їх думку, існують чотири основні причини для позову до України:

1. Експропріація газу, видобутого ВАТ "Укрнафта" або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК "Нафтогазу України" протягом кількох років;

2. Зміна корпоративної структури ПАТ "Укрнафта" в результаті зміни кворуму для проведення Загальних зборів акціонерів з 60% до 50%;

3. Відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління "Укрнафти";

4. Збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називають порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії, зокрема:

1. Порушення режиму Справедливого і рівного ставлення (FET);

2. Порушення зобов'язань щодо недопущення заходів "нерозумного і недискримінаційного характеру" по відношенню до інвесторів;

3. Порушення зобов'язань з надання Інвесторам по "постійного захисту і безпеки" їх інвестицій;

4. Порушення зобов'язань по створенню такого законодавства, яке б забезпечувало ефективний захист прав інвесторів;

5. Порушення права Інвесторів призначати ключових осіб в керівництво компанії на свій розсуд;

6. Експропріація інвестицій.

Рекомендуємо прочитати

Обнаружен самый древний многоклеточный организм

Международная группа ученых обнаружила самые древние на настоящий момент окаменелости многоклеточных организмов....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....