Геращенко потрапив у список «Ворогів преси»

Геращенко потрапив у список «Ворогів преси»

Інститут масової інформації спільно з Незалежною медіа-профспілкою оприлюднили щорічний рейтинг імен «Ворогів преси». Про це повідомляє прес-центр Інституту масової інформації.

Кандидатури чиновників, які за останній рік порушували право на свободу слова і перешкоджали журналісткою діяльності, подавали самі працівники мас-медіа протягом квітня 2016 року.

За результатами експертного голосування перша десятка антирейтингу «Вороги преси» виглядає так:

 1. Наталія Поклонська (голова окупаційної прокуратури Криму) — за системний тиск і переслідування журналістів в аннексированном Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів «Меджліс» і «Меджліс кримськотатарського народу» в медіа і тд.
 2. Віктор Шокін (екс-генеральний прокурор України) — за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (у т. ч. побиття на Майдані).
 3. Антон Геращенко (народний депутат від фракції «Народний фронт») — за підтримку публікації особистих даних журналістів під соусом «співпраці з терористами», завуальовані заклики ввести цензуру у медіа.
  Рінат Ахметов (власник медіагрупи «Україна») — за цензуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є власником.
  Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін (власники телеканалу «Інтер») — за перетворення новинної служби каналу «Інтер» піар-службу Опозиційного блоку, корпоративну джинсу інтересів власників, проросійську пропаганду у розважально-серіальному контенті.
 4. Ігор Коломойський (власник медіахолдингу «1+1″) — за цензуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є власником.
 5. Сергій Курченко (власник медіа-холдингу UMH) — за цензуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є власником.
 6. Віталій Богданов (голова фракції «УКРОП» в Херсонській міській раді) — за недопуск із застосуванням фізичної сили невигідних журналістів на засідання комісій Херсонської міськради.
 7. Віталій Гончаров (в. о. начальника управління Національної поліції України в Миколаївській області) — за бездіяльність правоохоронних органів у справах перешкоджання журналістам у Миколаєві.
 8. Ігор Палиця (голова Волинської обласної ради) — за незаконні обшуки журналістів під час сесії облради.
 9. Костянтин Бриль (голова Запорізької ОДА) через використання ЗМІ у війнах з опонентами, створення інформаційних кампаній проти нелояльних медіа.
 10. Ірина Єлізарова (начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому) — за приховування імен людей в опублікованих рішеннях сесій та виконкому, які отримали бюджетні кошти, прикриваючись нібито конфіденційністю цих даних.
  Олександр Санжара (заступник міського голови Дніпропетровська) — за те, що він як керівник апарату міської ради створив умови, що перешкоджають доступу до інформації. Реагування на запити ЗМІ стало ще більш забюрократизованим, а в запитах на публічну інформацію стали бачити звернення громадян і затягувати надання інформації.

При цьому Інституту масової інформації не опублікував дані про другу десятку антирейтингу.загрузка...

Читайте також