Екологи: Київська обласна рада узаконила будівництво маєтків у заказниках

Вкотре виявлено злочини проти довкілля, зроблені за час діяльності попередньої влади. Про це повідомляють активісти МБО «Екологія-Право-Людина».

Зокрема, як вдалось встановити екологам МБО «Екологія-Право-Людина», ще у 2012 році Київська обласна рада прийняла рішення №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», яким були в протизаконний спосіб, з природно-заповідного фонду області було вилучено 11,1 га земель. Оригінал рішення з «невідомих причин» не міститься на сайті обласної ради.

Екологам ЕПЛ вдалось встановити, що ще 2011 року Держуправлінням екології та природних ресурсів у Київській області був підписаний договір з переможцем конкурсних торгів - ТОВ «Інтеграл-Сервіс» на проведення робіт по винесення в натуру (на місцевість) меж 59 територій та об'єктів природно-заповідною фонду місцевого значення, загальною площею 2088,35 га на території Київській області з розробкою технічної документації та встановленням охоронних межових знаків та інформаційних щитів. Серед них – і зазначені об’єкти.

При проведенні топографо-геодезичних робіт були встановлені фактичні площі відповідно парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Ставищенський» - 11,0547 га; лісового заказника місцевого значення «Ворзельський» - 84,0918 га; парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Сулимівський» - 15,3 га; ландшафтного заказника місцевого значення «Урочище Кирикове» - 9,0373 га. Ці площі – значно менші, ніж ті, на яких створювались заповідні території. Саме про ці ділянки того ж року піднімали питання столичні природоохоронці, що виявили факти незаконного надання земель у заповідних територіях Київщини.

Відповідно до вимог статті 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», зміна меж, категорії та скасування статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду проводиться відповідно до статей 51-53 цього Закону за погодженням з центральним органом виконавчої  влади  в галузі охорони навколишнього природного середовища на підставі відповідного експертного висновку. {Стаття 54 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI ( 1826-17 ) від 21.01.2010}.

Жодної інформації про погодження зміни меж всіх чотирьох територій та об’єктів природно-заповідного фонду не погоджувались у встановленому порядку в Мінприроди.

Таким чином, рішенням Київської обласної ради №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», були незаконно скорочені площі наступних територій та об’єктів природно-заповідного фонду: заказник «Урочище Кирикове» - на 4 га, заказник «Ворзельський» - на 1 га, «Ставищанський» - на 4 га, та «Сулимівський» - на 2,1 га. Таким чином, в протизаконний спосіб, з природно-заповідного фонду було вилучено 11,1 га земель.

ЕПЛ звернулись до Генеральної прокуратури з проханням забезпечити у судах щодо повернення до природно-заповідного фонду згаданих мною незаконно вилучених земельних ділянок у Київській області шляхом визнання незаконними та скасування пунктів 2, 3 та 4 рішення Київської обласної ради №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області».

Рекомендуємо прочитати

В столице мужчину приговорили к 2,5 годам тюрьмы за кражу шоколадок "Рошен"

Печерский районный суд Киева приговорил мужчину к 2 годам и 4 месяцам лишения свободы за кражу 20 шоколадок "Рошен" из магазина....

Це може бути цікавим

В Киеве спрячут под баннером недострой у арены Евровидения

Недостроенную многоэтажку возле Международного выставочного центра по улице Шептицкого закроют защитным баннером перед проведением конкурса Евровидение-2017....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Герман прокомментировала смерть обоих своих сыновей

Бывший нардеп и советник экс-президента Украины Виктора Януковича Анна Герман прокомментировала смерть обоих своих сыновей Николая и Романа....