Екологи: Київська обласна рада узаконила будівництво маєтків у заказниках

Вкотре виявлено злочини проти довкілля, зроблені за час діяльності попередньої влади. Про це повідомляють активісти МБО «Екологія-Право-Людина».

Зокрема, як вдалось встановити екологам МБО «Екологія-Право-Людина», ще у 2012 році Київська обласна рада прийняла рішення №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», яким були в протизаконний спосіб, з природно-заповідного фонду області було вилучено 11,1 га земель. Оригінал рішення з «невідомих причин» не міститься на сайті обласної ради.

Екологам ЕПЛ вдалось встановити, що ще 2011 року Держуправлінням екології та природних ресурсів у Київській області був підписаний договір з переможцем конкурсних торгів - ТОВ «Інтеграл-Сервіс» на проведення робіт по винесення в натуру (на місцевість) меж 59 територій та об'єктів природно-заповідною фонду місцевого значення, загальною площею 2088,35 га на території Київській області з розробкою технічної документації та встановленням охоронних межових знаків та інформаційних щитів. Серед них – і зазначені об’єкти.

При проведенні топографо-геодезичних робіт були встановлені фактичні площі відповідно парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Ставищенський» - 11,0547 га; лісового заказника місцевого значення «Ворзельський» - 84,0918 га; парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Сулимівський» - 15,3 га; ландшафтного заказника місцевого значення «Урочище Кирикове» - 9,0373 га. Ці площі – значно менші, ніж ті, на яких створювались заповідні території. Саме про ці ділянки того ж року піднімали питання столичні природоохоронці, що виявили факти незаконного надання земель у заповідних територіях Київщини.

Відповідно до вимог статті 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», зміна меж, категорії та скасування статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду проводиться відповідно до статей 51-53 цього Закону за погодженням з центральним органом виконавчої  влади  в галузі охорони навколишнього природного середовища на підставі відповідного експертного висновку. {Стаття 54 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI ( 1826-17 ) від 21.01.2010}.

Жодної інформації про погодження зміни меж всіх чотирьох територій та об’єктів природно-заповідного фонду не погоджувались у встановленому порядку в Мінприроди.

Таким чином, рішенням Київської обласної ради №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», були незаконно скорочені площі наступних територій та об’єктів природно-заповідного фонду: заказник «Урочище Кирикове» - на 4 га, заказник «Ворзельський» - на 1 га, «Ставищанський» - на 4 га, та «Сулимівський» - на 2,1 га. Таким чином, в протизаконний спосіб, з природно-заповідного фонду було вилучено 11,1 га земель.

ЕПЛ звернулись до Генеральної прокуратури з проханням забезпечити у судах щодо повернення до природно-заповідного фонду згаданих мною незаконно вилучених земельних ділянок у Київській області шляхом визнання незаконними та скасування пунктів 2, 3 та 4 рішення Київської обласної ради №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області».

Рекомендуємо прочитати

Один из районов Киева парализовали пробки

Сегодня утром, 25 мая, из-за ДТП на московском мосту практически полностью остановилось движение с Троещины на правый берег....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чому потрібно відмовитися від солодкого

Викладач Мельбурнського королівського технологічного університету Емі Рейхельт вважає, що потрібно відмовитися від солодкого....