5 пам'яток, які людство може втратити

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n\r\n\r\n\r\n
\r\n
31 об\'єкт всесвітньої спадщини у небезпеці і може бути серйозно пошкоджений в результаті зміни клімату.
\r\n
\r\n

Про це йдеться у новій доповіді ЮНЕСКО.

\r\n

Ось п\'ять знакових пам\'яток, які варто відвідати, бо у перспективі людство може їх втратити.

\r\n

Галапагоські острови, Еквадор

\r\n

Архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин, в тому числі черепах, морських ігуан, морських левів і навіть пінгвінів! На жаль, система погоди відомий як Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що має помітний вплив на клімат) порушує їх життєдіяльність.

\r\n

Ель-Ніньо впливає на всю харчову мережу, знижує доступність фітопланктону та ріст водоростей, змушуючи невеликих риб і безхребетних мігрувати, – говориться в доповіді ООН.

\r\n

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору, який назавжди змінив наш погляд на світ природи.

\r\n

Острови є не тільки красивим місцем відпочинку – вони частина важливої і крихкої екосистеми.

\r\n

Єллоустонський національний парк, США

\r\n

Це перший національний парк у світі. Рішення про його заснування підписав американський президент Уліс Грант у 1872 році. Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону, повболівати за його гейзери та побачити зубрів і лосів у природному середовищі.

\r\n

На жаль, згідно з доповіддю ООН, Єллоустонський парк – свічка, яка горить з обох кінців.  З одного боку, потепління температури викликають коротші зими, а це означає менше снігопаду для поповнення води в річках, озерах та болотах. З іншого, тривалий пожежонебезпечний сезон протягом літніх місяців. Яскраві ліси Єллоустону можуть замінити сухі чагарники.

\r\n

Статуя Свободи, США

\r\n

Протягом багатьох поколінь іммігрантів, вона була маяком надії і давала світло тим, хто хотів бути вільним. Зараз гігантський мідний символ Америки знаходиться у серйозній небезпеці.

\r\n

Через підвищення рівня моря та вкрай низьку висоту острова статуя дуже вразлива до бурь, – йдеться в доповіді.

\r\n

Стоунхендж, Великобританія

\r\n

Він був побудований тисячі років тому. Деякі з його каменів були переміщені на 200 миль, тоді коли колесо ще навіть не винайшли. Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів. Зміна клімату, в поєднанні з насиченістю туристичного пішохідного руху, може поставити під загрозу структурну цілісність найвідомішого стародавнього пам\'ятника в світі.

\r\n

Занепокоєння щодо Стоунхенджа збільшує кількість опадів та повеней, що можуть призвести до пошкодження через яроутворення і більш вологих умов, – йдеться у доповіді ООН.

\r\n

Венеція, Італія

\r\n

Це місто тоне вже давно, але підвищення рівня моря може втопити його ще швидше.

\r\n

Повінь, особливі високі припливи та шторми завжди були проблемою для Венеції. Але тепер, коли рівень моря піднімається, проблема стає набагато більш серйозною, – йдеться в доповіді.

\r\n

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році, тож шлюзи повинні залишатися закритими довше і довше, що може привести до погіршення забруднення застійної води.

\r\n

Джерело: Українська правда.

\r\n

 Читайте також: На місці столичного стадіону «Арсенал» зведуть квартал-монстр

\r\n\r\n

Рекомендуємо прочитати

ПАСЕ выступила с жесткими требованиями к России

Европейские парламентарии требуют, чтобы Россия выполнила предписания суда ООН, касающиеся разрешения работы Меджлиса крымскотатарского народа и прекращения ущемления украинского языка на оккупированном полуострове....

Це може бути цікавим

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....