В Україні переробляють тільки 0,01% використаних батарейок

За даними Державної фіскальної служби України, в 2014 році в Україну ввезли 2 810 тонн батарейок і електричних акумуляторів. На зберігання (з надією на переробку) відправиться тільки 0,01%, підрахували експерти. Про це повідомляє "Сегодня".

-У нас немає і ніколи не існувало державної програми зі збору та утилізації батарейок, – каже Євген Шмурак, головний спеціаліст відділу поводження з відходами та небезпечними речовинами при Міністерстві екології, – були різні меморандуми між міністерством і компаніями, але це були меморандуми про наміри. Основна причина – батарейки нікуди потім вивезти.

В Україні збором батарейок займаються ентузіасти, екологічні організації та соціально відповідальний бізнес. Найширшу мережу "Батарейки, здавайтеся!" організувала дніпропетровська громадська організація "ЕкоДніпро". По всій Україні з їх допомогою волонтери відкрили 1063 пункиу збору в 22 областях України. А за кількістю зібраних елементів живлення лідирують великі комерційні мережі, які ставлять контейнери для збору в своїх магазинах і центрах облуговування. За даними заводу-переробника "Аргентум", найбільша кількість (одну тонну щомісяця) їм поставляє одна з найбільших в Україні мереж магазинів. Також збором батарейок займаються Екологічна ліга, Екологічна сотня і інші невеликі місцеві ініціативи, аж до активістів на рівні під'їзду.

Всі зібрані батарейки повинні перероблятися, але їм ще потрібно доїхати до заводу, а це додаткові витрати. Голова руху "ЕкоДніпро" Любов Колосовська розповідає, як вони працюють із зібраними батарейками: "Системно питання не вирішене. В рамках кожної області знаходиться перевалочний пункт. Якщо у волонтерів є гроші – вони відправляють їх до нас в Дніпро, немає грошей – зберігають у себе. Зараз, не дивлячись на те, що проект волонтерський, він коштує нам близько 10 тис. грн на місяць, які ми збираємо у вигляді фондів і витрачаємо на його підтримку (насамперед це оренда гаражів і наша робота)".

Але проблема логістики – не єдина, чому відпрацьовані батарейки в Україні практично не переробляють, а просто зберігають.

Читайте також: З пластмасових кришок протези не роблять — Держслужба з питань ветеранів

Рекомендуємо прочитати

Список продуктов, которые заставляют тело плохо пахнуть

Определенные продукты или даже блюда, при регулярном их потреблении, могут провоцировать не слишком приятный запах вашего тела....

Це може бути цікавим

Джамала не получила свой миллион

Гонорар за выступление на Евровидении Джамала получила перед самим финалом....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві на одній з центральних вулиць обмежать рух

З 22 по 26 травня, буде частково обмежено рух транспорту по вулиці Володимирська....