В Україні переробляють тільки 0,01% використаних батарейок

За даними Державної фіскальної служби України, в 2014 році в Україну ввезли 2 810 тонн батарейок і електричних акумуляторів. На зберігання (з надією на переробку) відправиться тільки 0,01%, підрахували експерти. Про це повідомляє "Сегодня".

-У нас немає і ніколи не існувало державної програми зі збору та утилізації батарейок, – каже Євген Шмурак, головний спеціаліст відділу поводження з відходами та небезпечними речовинами при Міністерстві екології, – були різні меморандуми між міністерством і компаніями, але це були меморандуми про наміри. Основна причина – батарейки нікуди потім вивезти.

В Україні збором батарейок займаються ентузіасти, екологічні організації та соціально відповідальний бізнес. Найширшу мережу "Батарейки, здавайтеся!" організувала дніпропетровська громадська організація "ЕкоДніпро". По всій Україні з їх допомогою волонтери відкрили 1063 пункиу збору в 22 областях України. А за кількістю зібраних елементів живлення лідирують великі комерційні мережі, які ставлять контейнери для збору в своїх магазинах і центрах облуговування. За даними заводу-переробника "Аргентум", найбільша кількість (одну тонну щомісяця) їм поставляє одна з найбільших в Україні мереж магазинів. Також збором батарейок займаються Екологічна ліга, Екологічна сотня і інші невеликі місцеві ініціативи, аж до активістів на рівні під'їзду.

Всі зібрані батарейки повинні перероблятися, але їм ще потрібно доїхати до заводу, а це додаткові витрати. Голова руху "ЕкоДніпро" Любов Колосовська розповідає, як вони працюють із зібраними батарейками: "Системно питання не вирішене. В рамках кожної області знаходиться перевалочний пункт. Якщо у волонтерів є гроші – вони відправляють їх до нас в Дніпро, немає грошей – зберігають у себе. Зараз, не дивлячись на те, що проект волонтерський, він коштує нам близько 10 тис. грн на місяць, які ми збираємо у вигляді фондів і витрачаємо на його підтримку (насамперед це оренда гаражів і наша робота)".

Але проблема логістики – не єдина, чому відпрацьовані батарейки в Україні практично не переробляють, а просто зберігають.

Читайте також: З пластмасових кришок протези не роблять — Держслужба з питань ветеранів

Рекомендуємо прочитати

Эксперт назвал единственный способ повлиять на Россию

Тупик, в который зашли переговоры в Минском и Нормандские формате, плюс последние события с так называемой инициативой "Малороссии", усиление огня со стороны боеви....

Це може бути цікавим

Податківці проводять обшуки на 41 спиртзаводі

Співробітники податкової міліції під спільно з Генпрокуратурою проводять обшуки на більш ніж чотирьох десятках українських заводів з виробництва спирту....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Обсяги будівництва в Україні зросли на 25%

У першому півріччі 2017 року об'єми будівництва зросли майже на чверть у порівнянні з аналогічним періодом минулого року....