Олігархи в Україні стали ще сильнішими, ніж два роки том

Олігархи в Україні стали ще сильнішими, ніж два роки том

Україна дуже далека від вступу до ЄС, вважає голова комітету Бундестагу із зовнішньої політики Норберт Реттґен. Утім, на його думку, Німеччина має підтримати Київ політично та економічно.

В Україні треба ламати олігархічну систему, яка заважає поступу країни, вважає голова комітету Бундестагу із зовнішньої політики Норберт Реттґен. «Олігархи в Україні стали ще сильнішими, ніж два роки тому», — заявив політик в інтерв’ю DW у програмі «Нємцова. Інтерв’ю».

Реттґен вважає, що Україна ще дуже далека від того, щоби думати про членство у ЄС, проте відзначив, що все ж бачить прогрес у розвитку країни. «У Києві пройшли демократичні вибори, там є вільна преса та свобода висловлення думки. Реформування України — важка задача і в мирний час, а зараз йде війна, тому ситуація вкрай складна», — сказав німецький політик. Він додав, що Київ ухвалив багато законів, спрямованих на боротьбу з корупцією, але в практичному плані прогрес недостатній. Попри це, на думку Реттґена, Німеччина повинна підтримати Україні політично та економічно.

Санкції як відповідь Москві

Голова комітету Бундестагу також висловився за збереження санкцій щодо Росії, які він назвав політичною відповіддю Росії на анексію Криму та вторгнення до України. «Ми готові їх зняти, щойно побачимо, що Росія згортає свою військову присутність в Україні та дотримується норм міжнародного права. Доти ж санкції будуть збережені. Інакше Захід втратить свій авторитет», — заявив Реттґен.

Нагадаємо, збереження чи послаблення санкцій ЄС канцлерка Німеччини Анґела Меркель та лідери Євросоюзу пов’язують із виконанням Москвою своєї частини мінських угод. Очікується, що на червневому саміті Євросоюзу поточний набір обмежувальних заходів, чинність яких спливає наприкінці липня, буде подовжено на півроку.

джерело: dw.comзагрузка...

Читайте також

Коментарі