Крім наступу на сході України Росія може спробувати пробити сухопутний «коридор» з окупованого Донбасу в анексований Крим.

Про це екс-заступник міністра оборони України Леонід Поляков розповів в коментарі «Главреду«.

— Якщо говорити про щось більше, ніж локальні операції (на Донбасі) — що це може бути? Наприклад, сухопутний коридор до Криму. Адже поставки до Криму залишаються проблематичними, а місцеве населення поступово втрачає ейфорію після приєднання до Росії. Однак цей же фактор говорить і проти: який сенс цей «коридор» створювати, якщо населення Криму вже втрачає ілюзії щодо життя в складі РФ, — говорить військовий експерт.

Інша справа, що в Криму триває створення величезної військової бази, і, можливо, будуються плани протидії НАТО, шантажу не лише України, а й ядерного шантажу Альянсу. В цьому сенсі сценарій створення коридору до Криму для безперешкодних поставок по суші я б поки що не списував з числа ймовірних, — підкреслив екс-заступник міністра оборони.

За словами експерта, це не єдиний сценарій.

Не слід виключати і бажання Кремля захопити і Харків, і Дніпропетровськ. Якщо міркувати гіпотетично, я б допустив і спробу якщо не захоплення Києва, то нанесення авіаційного ракетного удару по українській інфраструктурі. Це може робитися паралельно: сухопутна операція на Донбасі і в напрямку Криму, з висадкою десантів поблизу Дніпра, на узбережжі Азовського моря, а також з нанесенням ударів ракетними військами і організацією диверсійних актів, акцій саботажу. Цей сценарій не можна виключати, перш за все, тому, що божевільні плани по створенню “російського світу” як і раніше продовжують існувати, від цієї ідеології в Кремлі ще не відмовилися. А якщо так, то носії цієї ідеології ще на плаву, — підкреслив Леонід Поляков.загрузка...

Читайте також

Коментарі