Батьки загиблого Героя Майдану в шоці від українських бюрократів

Батьки загиблого Героя Майдану білоруса Михайла Жізневськая в шоці від українських бюрократів.

Президент України Петро Порошенко призначив батькам Жізневського Михайлу Петровичу і Ніні Василівні довічну стипендію, які проживають в Республіці Білорусь, складе 3000 250 гривень. Чиновники Мінсоцполітики вирішили, що стипендію будуть переводити поштовим переказом через "Укрпошту" за місцем фактичного проживання батьків Жизневский, не запитавши їх самих або цей варіант для них прийнятний.

На позаминулому тижні, батьки приїхали в Чернігівський департаменту соцзахисту разом з білоруським волонтерами Юрію та Альоною Ляшенко оформити виплату. Витративши цілий день і дізналися, що стипендію, їм пересилати гривнями «Укрпоштою» до Білорусі.

Однак батьки Жизневського не хочуть оформляти виплату пенсію переказами, адже виплачувати їм пенсію будуть не гривнями, а білоруськими рублями, так що вони будуть втрачати багато при конвертації валюти. Крім того, відомо ставлення білоруської влади до родини Жизневський, за ними встановлено спостереження КДБ, а його сестру Наталію звільняють з роботи.

При цьому у батьків Жизневський вже оформлено картку «Приватбанку», однак через неї або картку державного «Ощадбанку» виплачувати кошти не можна.

Ось через таку бюрократичної казуїстики схожу на корупційна схема старенькі батьки Героя Небесної Сотні не можуть отримати виплати.

До речі, якщо батько Михайла ще може сяк-так завдяки білоруським волонтерам добиратися України, то його мама Ніна - немає, адже вона ледь ходить. Ноги у неї відібрало той же день, коли вона почула про смерть свого сина.

Зараз, українські чиновники, від переляку після телефонних дзвінків відправили гроші Жизневський додому.

- «Вони налякані, адже вони повинні піти заповнити в податковій декларації, потім оплатити невідомо податок, тому вони не йдуть і не отримують стипендію, щоб її повернули назад - розповідає волонтер Юрій Ляшенко. - Над ними, щорічного спеціально українські чиновник і знущаються, невже вони не витратять, що в Білорусі все оподатковується? Особливо гроші з-за кордону. Ми ж про це їм говорили коли приїжджали. Невже вони не розуміють, що їм краще перекидати кошти на карту, і аж ніяк не готівкою»!

Нині, координатор мережі ‪#‎ВільніЛюди‬, народний депутат Андрій Левус направив депутатське звернення в Мінсоцполітики та Кабміну з проханням задовольнити прохання Жизневських.

автор: Олександр Ясенчук

Рекомендуємо прочитати

Одинокий пингвин влюбился в киногероиню

Одинокий пингвин начал проявлять....

Це може бути цікавим

В Україні з’явився сайт для перевірки однофамільців і картою їх проживання

При введенні прізвища в рядок пошуку, сайт зазначає місця, де воно найбільш поширене і повідомляє, яка кількість людей носить це прізвище....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

МАФів біля "Лівобережної" більше не буде - КМДА

МАФи, які були демонтовані біля станції метро "Лівобережна" в зв'язку з проведенням "Євробачення", повертати назад не будуть....