Турчинов припускає відновлення війни на Донбасі

Відбулась зустріч Секретаря РНБО Олександра Турчинова з Головою Сейму Литовської Республіки Лоретою Граужінєнє. 

Під час зустрічі сторони обговорили поточну ситуацію в Україні в контексті агресії Росії, що не припиняється.

За словами О. Турчинова, для нашої країни Литва - це не просто партнер, а друг, "підтримку якого ми відчували як під час Революції Гідності, так і весь час військового протистояння з РФ".

Обговорюючи ситуацію на сході України, Секретар РНБО наголосив, що європейським країнам в контексті  пошуку мирного врегулювання ситуації на Донбасі, треба чітко розуміти, що "Росія - це не третя сторона, а агресор". "Це їх зброя використовується  для ведення вогню на сході, це їх солдати вбивають українців, це вони розв'язали війну", -  наголосив він. Окрім того, О. Турчинов підкреслив, що на сході нашої держави Росія системно випробує нову зброю. "Ми бачимо як Росія щоденно прицільно обстрілює українські позиції, при цьому відпрацьовуючи застосування нової зброї та нових прийомів ведення бою, повністю ігноруючи базові позиції Мінських угод", - зазначив він, додавши, що в результаті обстрілів «ми щодня втрачаємо вбитими та пораненими наших захисників». Секретар РНБО відзначив, що небезпечні тенденції, які почались в травні, «можуть перерости в повномасштабні військові дії».

"Тому, - наголосив О. Турчинов, - ми змушені готуватись до адекватної відповіді на дії Росії. Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації".

За словами Секретаря РНБО, єдине, що може стримати Росію – сильна українська  армія і тому "надзвичайно важливо для нашої країни отримати військово-технічну допомогу від Заходу".

"Ми активно розвиваємо оборонно-промисловий комплекс, але повністю не можемо закрити потребу у всьому спектрі озброєння, необхідному для захисту України", - наголосив він, додавши що рішення союзників про військово-технічну допомогу потрібні "не після активізації військових дій, а як превентивні заходи, щоб не допустити цього".

Крім того, співрозмовники констатували, що "поки Росія продовжує агресивні дії та окупацію частини української території, зокрема АР Крим, треба не знімати, а посилювати санкції.

Своєю чергою Лорета Граужінєнє наголосила, що Литва завжди була і залишиться щирим другом України.

"Впевнена, що Україна честю пройде всі випробування на шляху до Європи", - підсумувала Спікер Сейму Литви.

Після закінчення переговорів, Спікеру Литви за її особисту позицію щодо послідовної підтримки нашої країни вручили відзнаку Апарату РНБО.

Рекомендуємо прочитати

​Рост преступности: таксисты вооружились молотками и дубинками

В связи с этим киевляне, которые стали меньше полагаться на правоохранительные органы, стали чаще покупать огнестрельное оружие для самообороны....

Це може бути цікавим

Одіозний російський депутат оконфузився під час ток-шоу

"А ви знаєте, що 80% педофілів гомосексуальні? Я вам це кажу як практик», - сказав Мілонов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ультрамодный поп нового образца от певицы Ирины Гросу

Ирина, как вы пришли в музыку? Есть ли профильное образование?....