Рибний патруль використовуватиме дрони

31 травня Верховна Рада  голосуватиме за виділення коштів на оснащення «пілотного» рибоохоронного патруля Київщини сучасною технікою. Йдеться про «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»,  що передбачає  виділення 15 мільйонів гривень на придбання сучасної форми, катерів, дронів та тепловізорів тощо.  Ці кошти Мінагрополітики та Держрибагентство знайшли всередині бюджету на агрокомплекс. Внесення законопроекту  у повістку дня  підтримало 234 депутати.

«Запуск рибного патруля – перший крок у створенні на українських водоймах  системи контролю європейського рівня. Реформа, на яку чекає 30 тис працівників рибного господарства та 11 мільйонів-рибалок любителів.  «Пілотний» рибний патруль сьогодні готовий на 95%» – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. ̶ Єдиним невирішеним  питанням на сьогодні лишилася техніка. Та, що є на балансі у ліквідованої рибоохорони – брухт. Щодо придбання сучасної для Київського «пілоту» ми сподіваємося на підтримку  реформи з боку держави».

За його словами, з 2000 претендентів через відкритий  конкурс було відібрано 44 патрульних  для Київщини, зарплату інспекторам підвищено у 2,5 рази.   «Ми провели  фахове навчання рибних патрульних: теорія – іхтіологія, законодавство. Практика – управління плавзасобами, вогнева підготовка, надання першої медичної допомоги, основи самооборони та затримання порушників. Вже 1 червня рибний патруль готовий приступити до роботи», - зазначив Голова Держрибагентства.

Нагадаємо, перший в Україні рибний патруль розпочав  навчання теоретичним дисциплінам 15 квітня, а з 16 по 31 травня  тривають   практичні навчання, фото звіт з них доступний за лінком.  У підготовці рибного патруля були залучені викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування,  тренери національної поліції, експерти із вогневої підготовки та парамедицини. Наприкінці червня рибні патрульні проходимуть курси підвищення кваліфікації у спеціалістів з Норвегії.

Новітні технології дозволять вибудувати на водоймі якісно нову систему контролю. Наприклад, нові катери в кілька разів економніше споживатимуть пальне. Використання дронів дозволить раціонально  використовувати технічний та людський ресурс.  В середньому ширина річки – 2 кілометри, водосховища –10. За допомогою дрону із радіусом охоплення  в 4 км рибні патрульні зможуть швидко та ефективно відслідковувати  інформацію на водоймі, не витрачаючи час на те, щоб дістатися з одного берега на інший.

«Реальний, запущений, працюючий патруль Київщини буде наочною демонстрацією  серйозності намірів і проєвропейських підходів держави до реформування рибного господарства. Протягом 2016 року  досвід «пілотного» патруля  буде використано по всій території України», ̶ заявив Ковалів.  Комплексне реформування системи контролю у  рибному господарстві також передбачає запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків,  а також сертифіката походження риби.

 

Рекомендуємо прочитати

Найдены создатели человека и животных

Группа ученых из Австралийского национального университета выяснила, что зеленые водоросли стали причиной появления животных на Земле....

Це може бути цікавим

Путин поздравил с днём независимости Индии не того президента

Владимир Путин поздравил премьер-министра и президента Индии с днём независимости страны....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В українському місті через збудник холери закрили всі пляжі

Наразі вживаються термінові заходи з ліквідації місць стихійної торгівлі продуктами харчування, особливо рибопродуктами....