Країні потрібен механізм впливу на президента, - експерт

Офшори – це «податковий рай». Деякі країни, які не можуть конкурувати з іншими по виробництву, торгівлі, змушені якимось чином шукати «прожиток». Що вони роблять для цього? Створюють хороший інвестиційний клімат, «податковий рай». Туди вигідно вкладати гроші або робити так, щоб там «крутилися» великі гроші. Чому? Тому що там мінімальне податкове обтяження для бізнесу. Загалом використання офшорів у своєму бізнесі на сьогодні – нормальне явище, яке сприймається в цивілізованому світі.

Використання офшорів для оптимізації оподаткування, податкового навантаження – норма життя, більш того, офшорні території є у Великобританії, США, я вже не кажу про Панаму, Віргінські острови та масу інших місць.

Використання офшорної схеми в системі оптимізації оподаткування, в разі, якщо це вписується в норми місцевого законодавства, не тягне за собою жодної відповідальності. Звичайно, якщо держава виписує чітко чорним по білому, що ні в якому разі бізнесмен-резидент не має права працювати з офшорами, – тоді подібна робота спричинить за собою накладення санкцій.

У нинішніх умовах, коли Україна потерпає, коли в ній гинуть люди, коли народ збіднів у декілька разів, зв’язок чиновників із бізнесом, із приватним капіталом, є, по-перше, аморальним, по-друге, «більмом на оці» суспільства й однозначно викликає негативну реакцію.

У нас влада користується купою стандартів (і це навіть не подвійні стандарти): вона вказує людям, як вони повинні жити, дозволяючи собі робити все, що завгодно. Громадського резонансу набуло те, що використання офшорів було спеціально придумано, аби уникнути оподаткування в Україні. Тобто, продаж через офшор виявився значно вигіднішим, ніж продаж активів за українським законодавством.

Як такої матеріальної шкоди на сьогодні для бюджету країни від цієї схеми немає. Але не менш важливе питання – іміджеве, адже мова йде про главу розореної держави! Мене мало турбує, як на нас зараз дивляться Штати, а більше те, що все це знову сколихнуло суспільство, яке й без того «на межі», і без того люди готові виплеснути всю негативну реакцію на вулицю.

Проблема полягає в тому, що людина, яка покликана уособлювати державну владу, на жаль, не відійшла від амплуа бізнесмена.

На сьогодні жодного механізму впливу на президента немає. Президент всіляко захищений від будь-якого виду юридичної відповідальності в Україні. Якими були меседжі від АП? Пропонуємо скасувати недоторканність депутатів, суддів. Чому ж не скасувати недоторканність президента? Чому в цьому питанні не розібратися? Адже є що розслідувати і в чому розбиратися. Для того щоб наші президенти не відчуватили себе «гетьманами» та «царями», необхідно прийняти правильний чіткий закон про порядок імпічменту президента. Його немає, немає процедури, а тому дуже складно виконати «голу» відсилочну норму, яка є в Конституції. Цим, власне, користувалися всі президенти, і сьогодні ми не бачимо винятків.

Рекомендуємо прочитати

В Одессе жестоко избили активистку

В центре Одессы злоумышленники избили известную активистку, участницу экспертной комиссии "группа 2 мая" Светлану Пидпалу....

Це може бути цікавим

В Украине без света остались 200 населенных пунктов

Обесточены 6 областей из-за порывов ветра и дождя....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Террористы Донбасса скрывают факты жертв среди мирных жителей

Боевики на Донбассе запретили медицинским работникам предоставлять представителям ОБСЕ информацию о жертвах среди гражданского населения....