На підставі переданих до НАБУ документів можна довести нелегітимність приходу Януковича до...

На підставі переданих до НАБУ документів можна довести нелегітимність приходу Януковича до влади

Записи з «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, переданої до НАБУ, свідчать про безпосередню участь деяких членів ЦВК у перемозі Віктора Януковича на президентських виборах 2010 року, заявив колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак в інтерв’ю DT.UA.

-Документи свідчать про участь у становленні режиму Януковича ЦВК, парламенту, судів, передусім Вищого адміністративного суду і Конституційного суду. Роль цих інституцій в узурпації влади Януковичем була ключовою, — сказав він.

Трепак передав до НАБУ документи, які свідчать про систематичні виплати з «чорної каси» ПР готівкових коштів високопосадовцям на загальну суму приблизно у 2 мільярди доларів. За його словами, ці документи дозволяють встановити, «хто, скільки і за що саме отримав» гроші, а також «детально розкривають механізм приходу Януковича до влади».

-На їх підставі можна довести, що Янукович прийшов до влади незаконно, і не був легітимним президентом України. По суті у 2010 р. повторилась ситуація другого туру президентських виборів 2004 р., коли на підставі сфальсифікованих результатів виборів голова ЦВК Ківалов оголосив Януковича президентом. Просто якщо у 2004 р. ті, хто вів Януковича до влади, діяли грубо і нахабно, то у 2010 р. ставку було зроблено на більш витончені і приховані методи фальсифікації. Крім того, з документів простежується, що приходу Януковича до влади підіграв діючий на той час гарант (Віктор Ющенко – ред.), — сказав Трепак.

Читайте також: Розслідування злочинів режиму Януковича провалено — Трепакзагрузка...

Читайте також

Коментарі