Українцям – безвізовий режим, росіянам – санкції

Росія дуже активно діяла проти України, але робота Заходу виявилася ефективніше. Про це у своєму блозі на НВ пише дипломат Богдан Яременко.

Вчора (25 травня. ред.) президент Європарламенту Мартін Шульц в розмові з Петром Порошенко заявив про підтримку Європарламенту в питанні надання Україні безвізового режиму в найкоротші терміни, а також про необхідність продовження санкцій проти РФ через нестабільну ситуацію в Донбасі.

Коли європейські чиновники роблять якісь заяви, вони, на відміну від українських чиновників, відповідають за свої слова. Тим більше, в даному випадку мова йде не про термінове вирішення, а про прискорення процесу. І, думаю, найближчим часом ми вже зможемо побачити певний результат, рішення Європарламенту. Я щиро сподіваюся, що саме так і буде.

Терміни залежать не тільки від Європарламенту, але і від європейської ради та Європейської комісії, тому більш-менш точні прогнози робити поки що важко.

Українська влада часто припускається помилки, обіцяючи громадянам певні терміни, що стосуються безвізового режиму, хоча вона за них не відповідає. Терміни надання Україні безвізового режиму залежать від європейської сторони, тому і повідомляти про них варто, виходячи із заяв представників ЄС.

В європейських же прогнозах звучали різні варіанти: від кінця літа до осені. Сподіваюся, в цьому проміжку питання буде остаточно вирішене, а в українців з'явиться реальна можливість подорожувати без віз.

Що стосується другої заяви Шульца, про неможливість пом'якшення або скасування санкцій проти РФ, то варто зауважити, що в напрямку скасування Росія працювала дуже активно. Працювала проти України, працювала у багатьох країнах. З того, що нам відомо, робота велася солідна і масштабна – так, як росіяни це вміють.

Але, як виявилося, не менш активно проводилася відповідна робота з боку тих же американців, які, судячи з усього, нікого не обійшли увагою, а для деяких навіть знайшли окремі аргументи, щоб переконати не ламати санкції на даному етапі.

Завдяки цьому за місяць до дати, коли повинно бути прийнято рішення щодо санкцій, вже є ясність, про яку говорять усі: влітку санкції будуть продовжені. Поки сумнівів у цьому не виникає.

Країни, що викликають сумніви в питанні продовження санкцій, зрозуміло, є, але поки у них ситуація така, що скасування санкційного режиму, схоже, не буде.

Читайте також: Захід клюнув на фальшиву реальність Москви

Рекомендуємо прочитати

Ученые выяснили, как связаны религия и человечность

Исследователи из Университета Кейс Вестерн Резерв показали, что догматизм способствует эмпатии только у религиозных людей....

Це може бути цікавим

Опубликован рейтинг комфортных для старости стран

Американские ученые представили рейтинг стран, где созданы наиболее благоприятные условия для жизни пожилых людей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Очільник Львівщини запропонував карати сміттєвози за сміття

На Львівщині губернатор Олег Синютка пропонує конфісковувати сміттєвози у компаній, що викидають сміття у недозволених місцях, пишуть "Подробности"....