«Закон про декомунізацію» змінять, бо його засудили євроінституції – експерт

«Закон про декомунізацію» змінять, бо його засудили євроінституції – експерт

Законопроект № 4701 авторства Андрія Парубія, Ганни Гопко та Оксани Юринець, який змінює ряд положень закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», було створено через невідповідність «декомунізації» європейським правовим нормам.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише юрист, активіст Соціального руху Віталій Дудін.

— Закон замість «декомунізаторської» статті Кримінального кодексу запровадить адмінвідповідальність у п’яти (!) статтях КУпАп. Еліта на чолі з Парубієм визнала, що закон про декомунізацію не відповідає жодним критеріям правової визначеності, а в грудні 2015 р. закон «Про засудження…» сам був засуджений євроінституціями, включаючи Венкомісію (не відповідає трьом вимогам: законності, легітимності та необхідності у демократичному суспільстві). Зверталась увага, що нацистська символіка трактується завузько, тоді як радянська, навпаки, якнайширше. Я не приховував, що недолугий «закон» стане джерелом конфліктів і це яскраво проявилось 9 травня, — пише юрист.

За його словами. законопроект №4701 вже оголосили «пом’якшенням» декомунізації.

— Звучить майже, як «гуманізація гільйотини». Ну або заміна ув’язнення за форму носа на адмінштраф. Відповідальність за думку не треба пом’якшувати — її треба скасувати взагалі, — вважає активіст.

Читайте також: У Раді пропонують пом’якшити «декомунізацю»загрузка...

Читайте також

Коментарі