Україна перед вибором: де відбудеться «Євробачення-2017″

Україна перед вибором: де відбудеться «Євробачення-2017″

Після перемоги Джамали Україна отримала право на проведення «Євробачення-2017″. П’ять міст висловили бажання прийняти у себе конкурс. DW вирішила порівняти шанси імовірних кандидатів.

До першого червня в Україні очікують отримати від Європейської мовної спілки — організатора «Євробачення» — умови проведення фінальної частини конкурсу. Адже після перемоги Джамалив Стокгольмі Україна здобула право на проведення наймасштабнішого телевізійного музичного конкурсу у світі. Мери Києва, Львова, Одеси, Дніпра та Херсона заявили про готовність прийняти в себе «Євробачення-2017″.

Керівництво країни поки не поспішає визначати місце проведення фінальної частини конкурсу. «Публічний відбір має відбуватися між усіма містами-претендентами. Де саме відбудеться конкурс, варто вирішувати не на урядовому рівні. Самі міста повинні це визначити на основі того, яке з них запропонує кращі умови», — заявив журналістам прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відповідна інфраструктура

Однією з умов прийняття «Євробачення» є наявність транспортної інфраструктури, перш за все — сучасного міжнародного аеропорту, який поєднує місце проведення конкурсу з європейськими мегаполісами. Аеропорти є в усіх перерахованих містах. Але в Херсоні та Дніпрі вони застаріли. «Херсонський аеропорт переважно обслуговує чартерні рейси, аеропорт у Дніпрі зараз максимально завантажений через зруйнування донецького аеропорту», — пояснив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

Найкращими він назвав аеропорти Львова та Києва, які відремонтували до чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. «В одеському аеропорту тільки зараз відбувається реконструкція. Інвестор обіцяє все закінчити найближчим часом. Але коли саме — поки що невідомо», — зауважує Вовк.

Комфортно розмістити гостей пісенного конкурсу зможуть також не всі міста, впевнений президент асоціації готелів і рестораторів України Дмитро Заруба. Згідно з його даними, найбільше готелів, що зможуть прийняти учасників та фанатів конкурсу, у Києві, Львові та Одесі.

«У Херсоні багато турбаз, а в Дніпрі готелів, але більшість із них не відповідає європейським стандартам», — сказав Заруба. Він прогнозує, що на концерт приїде близько 20 тисяч глядачів, і готелі Києва, Львова чи Одеси легко зможуть їх розмістити. «Варто розуміти, що приїдуть не клієнти п’ятизіркових готелів, а ті, хто користується, як правило, послугами тризіркових готелів, а таких готелів у нас досить», — відзначає Заруба. За його словами, ресторанів, кафе і барів в містах також достатньо, аби задовольнити всі потреби гостей.

Проблема — концертний майданчик

Але головним критерієм проведення європейського пісенного конкурсу є наявність у місті великого концертного майданчика, що може вмістити декілька тисяч глядачів. Арена повинна відповідати сучасним правилам безпеки та мати дах, адже для виступу артистів важливий хороший звук. З цим в Україні велика проблема.

Містких критих майданчиків немає в жодному з міст, які претендують на проведення «Євробачення-2017″. Тому в своїх конкурсних заявках мери міст вказують переважно на наявність стадіонів. У Львові і Києві є сучасні спортивні арени, що залишилися після Євро-2012 і відповідають усім сучасним вимогам безпеки. Стадіони є і в Одесі, і в Дніпрі. Проте всі ці арени — без даху.

«Стадіони в нас хороші, до них були дуже жорсткі правила від УЄФА, але над ними немає рухомого даху, як наприклад, на стадіоні у Варшаві», — розповів DW експерт з проведення масових заходів, керівник оргкомітету «Євро-2012 Україна» Маркіян Лубківський.

Він відзначив, що єдиною ареною, на якій Україна може прийняти «Євробачення-2017″, є київський Палац спорту, де відбувалось «Євробачення-2005″. Але, за словами Лубківського, споруда морально застаріла і не відповідає сучасним вимогам. «Що стосується питань зі звуком, світлом, функціональними зонами для репетицій, розміщення волонтерських служб, охорони, то ця будівля не підходить», — сказав експерт.

Окрім цього, у Палаці спорту в Києві на кінець квітня 2017 року запланований чемпіонат з хокею, а за умовами Європейської мовної спілки місце проведення не може бути зайнятим іншими заходами протягом шести тижнів до початку пісенного конкурсу. «Євробачення» зазвичай відбувається на початку чи в середині травня.

Час збігає

У свою чергу, міністр культури України Євген Ніщук повідомив, що зараз представники українських спортивних арен обговорюють технічну можливість підготовки об’єктів до проведення пісенного конкурсу.

Зокрема, менеджмент НСК «Олімпійський» веде переговори з німецьким архітектурним бюро GMP von Gerkan, Marg und Partner, яке розробляло проект реконструкції стадіону 2008 року, щоб модернізувати спортивну арену, накривши її дахом. Яка вартість реконструкції — прогнозувати поки не береться ніхто.

У країні вже виникли палкі суперечки, де брати гроші на проведення «Євробачення» і чи «потягне» цей конкурс Україна.

Лубківський закликає уряд відмовитися від грандіозних проектів проведення конкурсу і довгого вибору міста, що прийме «Євробачення», а вже зараз приступати до організації заходу в Києві, щоб не гаяти часу.

Лубківський переконаний, що в українській столиці є вся потрібна інфраструктура та потенційно відповідна арена. З ним згодні й інші експерти. «Це ж телевізійний конкурс. Головне для нього -інформаційна мережа, супутниковий зв’язок, ретранслятори, світлове і звукове обладнання. У Києві це все є. Навіщо зайві витрати на транспортування всього цього в регіони?», — запитує Вовк.

Ідею провести півфінали і фінал в різних містах експерти вважають не зовсім раціональною. «Це ж не футбол. Я проти фантазій, адже чим більше ми фантазуємо, тим менше часу на якісну підготовку конкурсу», — попереджає Лубківський.

читайте також: dw.comзагрузка...

Читайте також

Коментарі